Cumhuriyetimizin 92 Yaşı Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Yozgat'ta da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Yayınlanma tarihi: 29 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 12:37

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Yozgat'ta da düzenlenen etkinliklerle çoşku ile kutlandı. 28 Ekim Çarşamba günü, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan Cumhuriyet coşkusu 29 Ekim Perşembe günü de düzenlenen etkinliklerle devam etti.
 
Vali Abdulkadir Yazıcı’nın, makamda tebrikleri kabulü ile başlayan bayram programı Cumhuriyet Meydanında devam etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92’nci yıldönümü nedeniyle gönderdiği mesaj okundu. Tören alanında Vali Abdulkadir Yazıcı, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Selçuk Yıldırım  ve Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın asker, öğrenci ve halkın bayramını kutladı.
 
“Bugün milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği gündür”
Vali Yazıcı, törende yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşmada, "Bugün, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 92. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olarak haykıracak, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakacağız. Bu son derece anlamlı duruşumuzla, kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına da bir kere daha en güzel cevabı vermiş olacağız. Bu duygu birliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de hep koruyacağız. Çünkü biz, farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, bizi birbirimize sarsılmaz bağlarla bağlayan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçılarıyız ”dedi.
 
“Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimize Minnettarız”
Vali Yazıcı, konuşmasın devamında,” Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluşundaki temel mantıkta olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde yaşayan bir dünya devleti olarak sürekli kılmak için bugün hepimize büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir. Cumhuriyeti yaşatmak ve çağdaş uygarlık yolunda ilerlemek için, ortak geleceğimiz için gelişen olaylara, oynanan oyunlara, baskılara ve maruz kalınan dayatmalara karşı hoşgörümüzü kaybetmeden, birlik ve beraberlik içinde, tek yürek olarak kalmak durumunda olduğumuzu unutmamalıyız. Bu vesile ile canımızdan aziz bildiğimiz ülkemizin birliği, dirliği ve bütünlüğü için seve seve canını feda etmekten kaçınmayan Bozok yaylasının yiğit evlatları olarak, öğrencisiyle, esnafı, tüccarı, sanayicisi, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri, memuru, bürokratı hâsılı tüm Yozgat halkı olarak, Cumhuriyeti yaşatmanın ayrı bir meziyet olduğunu bilmeli ve bu doğrultuda çalışmalıyız. Bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor, tüm Yozgatlı vatandaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum ”dedi.
 
Vali Yazıcı'nın konuşmasının ardından Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri şiirler okudu. Yozgat Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi sonrasında, Yozgat Belediye Bandosu minik bir konser sundu. Tören, okulların ve askerlerin resmi geçidinin ardından sona erdi.

CUMHURİYET BAYRAMINA AİT GÖRSELLER İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

Etiketler: cumhuriyet   bayram   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki