Cumhuriyet Turnuvasının Şampiyonu MYO

Bozok Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Cumhuriyet Turnuvası, bugün oynanan final müsabakası ile sona erdi.
Yayınlanma tarihi: 27 Ekim 2015, Salı günü, saat: 21:18

Bozok Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Cumhuriyet Turnuvası, bugün oynanan final müsabakası ile sona erdi. 

Eğitim, Fen Edebiyat, İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik-Mimarlık, Tarım ve Doğa Bilimleri Fakülteleri ile Yozgat Meslek, Sağlık Yüksek, Sağlık Hizmetleri, Yerköy Adalet ve Sorgun Meslek Yüksekokulu olmak üzere 10 takımın iştiraki ile gerçekleştirilen müsabakalar eleme usulü oynanandı.

Final müsabakası oynamaya hak kazanan Yozgat Meslek Yüksekokulu ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi futbol takımları bugün şampiyon olabilmek için karşı karşıya geldi. Yozgat ilinin tanınmış hakemlerinden Serhat Alper’in düdük çaldığı ve 90 dakika boyunca büyük heyecan ve çekişmeye sahne olan müsabaka sonunda  Yozgat Meslek Yüksekokulu, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ni  4-2’lik skorla mağlup ederek  şampiyonluğunu ilan etti. 

Bozok Üniversitesi stadyumunda oynanan final müsabakasını Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Üniversite Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. Güsamettin Erdoğan, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Zümriye Demirel ile çok sayıda  öğrenci takip etti. 

Cumhuriyet Turnuvası kapsamında düzenlenen futbol müsabakalarına ilişkin bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, “Müsabakayı düzenlememizdeki amacımız siz öğrencilerimizin yoğun ders programından uzaklaşıp, stres atarak moral bulmalarını sağlamaktı. Oynanan müsabakalar centilmenlik içinde geçti. Bu turnuvada kaybeden olmadı. Bütün takımlarımız bizim gönlümüzde şampiyon oldular. Bu başarının üniversiteler arası müsabakalarda da elde edilmesini arzu ediyorum. Bu temennilerle turnuvaya katılan tüm takımlarımızı, idarecilerini ve şampiyonluğa ulaşan Yozgat Meslek Yüksekokulumuzu tebrik ediyor,  başarılarının devamını diliyorum.”  dedi. 

Daha sonra turnuvada şampiyonluğa ulaşan Yozgat Meslek Yüksekokulu, turnuva ikincisi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, turnuva üçüncüsü Fen Edebiyat Fakültesi’ne kupaları takdim edilirken diğer takımlara da katılım belgeleri verildi. 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki