Cumhuriyet Mahallesinde Yol Çalışmaları Başladı

Sarıkaya İlçesi, Cumhuriyet Mahallesinde Ofis Camii önünden geçen ve Köprücek (Melez) yoluna kadar uzanan yolda yapım çalışmaları başladı.
Yayınlanma tarihi: 15 Haziran 2015, Pazartesi günü, saat: 10:59

Sarıkaya Belediyesi tarafından başlatılan yol yapım çalışmalarında ikinci bölge olarak Cumhuriyet Mahallesinde çalışmalara start verildi.

Cumhuriyet Mahallesinde Ofis Camii önünden geçen ve Köprücek (Melez) Köyü yoluna kadar uzanan ve ilçenin en eski yollarından olan bölümünde var olan eski taş döşemlerinin sökülme işlemleriyle başladı. Çalışmalar başlarken Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’ de orada bulunarak çalışmaları inceledi.

Başkan Açıkel burada yaptığı kısa açıklamada "Uzun zamandır bozuk olan ve ilçede en çok kullanılan yol güzergâhlarından biri olan bu yolun yapımına başlanması vatandaşları memnun ettiğini düşünüyoruz. Çalışmaları hava şartlarının elverişliliği göz önüne alınarak en kısa sürede bitirmek üzere planlandık." dedi.

"Ayrıca yol üzerinde su ve kanalizasyon bağlatacak veya tadilat yaptırması gereken vatandaşlarımızın yol yapımı bitmeden yaptırmalarını önemle rica ediyoruz." diye ifade eden Başkan Açıkel "Çünkü yol yapım çalışmaları bittikten sonra yol üzerinde herhangi bir çalışma yapıldığı takdirde taşların altına su giriyor ve yolun tamamının bozulmasına sebep oluyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın da bu konuda özellikle hassasiyet göstermelerini bekliyoruz." diye konuştu.

Etiketler: sarıkaya   ömer açıkel  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki