Büyük Sinema salonunda düzenlenen toplantıya, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal, Vali Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, MHP İl Başkanı Ethem Sedef, STK temsilcileri, Sendika Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Yozgat'ın, Ankara'nın güvenliğinin, Bağdat'ın, Şam'ın, Halep'in güvenliğinden ayrı düşünülemeyeceğini söyledi.
Bozdağ, "Oralarda huzur, güven, istikrar olursa Türkiye'de de huzur, güven ve istikrar daha kalıcı olur. Onun için bizim bu dışarıda yaşanan hadiseleri iyi değerlendirmemiz gerekir. Bundan sonra siyasi istikrarsızlık doğuracak zayıf iktidarlarla Türkiye'nin yönetimine yol açacak bir düzenle Türkiye yoluna devam edemez. Bu devletin ve milletin geleceği bakımından son derece önemlidir." dedi. 

Cumhuriyetin 80 milyon Türk insanın ortak değeri olduğuna işaret eden Bozdağ, "15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü bunun tescili, dosta ve düşmana ilanıdır. AK Parti'lisi, MHP'lisi, CHP'lisi, Büyük Birlik'lisi, Saadet'lisi herkes ölümüne Cumhuriyete, demokrasiye sahip çıktı. Onun için kimsenin Cumhuriyetin muhafızlığına, müdafiliğine soyunmasına gerek yok. Türk milleti var olduğu sürece Türk milletinden daha büyük muhafız, daha büyük bir müdafi, daha büyük bir bekçi Cumhuriyet için kimse tutamaz. Kimsenin böyle büyük bir bekçiyi tutma gücü kuvveti de yoktur. Kimse buradan kendisine rol çıkarmasın. Cumhuriyet bu milletin ortak değeridir. Öyle de olmaya Allah’ın izniyle devam edecektir" diye konuştu.

Bozdağ, Yozgat'ın 16 Nisan'daki halkoylamasında Almanya,Hollanda ve İsviçre başta olmak üzere bütün Türkiye karşıtlarına gereken cevabı 16 Nisan'da vereceğini belirtirken, AK Parti'nin, MHP'nin ve BBP'nin 'Evet' diyerek Türkiye'nin geleceğine sahip çıktığını sözlerine ekledi.

AK Parti Milletvekili  Ertuğrul Soysal ise, milletin, ülkenin faydasına bir şey olduğu zaman hep bir araya gelindiğini ifade etti.
Soysal, "Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama bir bayrak altında birlikte yaşıyoruz. Benim Yozgatlım meselenin ülke ve memleket meselesi olduğunu gelecek nesillerin 100 yıl boyunca huzur ve sükun içinde yaşayacağını biliyor.  16 nisanda kuvvetli evet dersek, onaylatırsak, hızımız 100 kilometreye çıkacak. Bu ülkenin önünü açacağız" dedi.

Yozgat'ın tarihi bir gün yaşadığını dile getiren AK Parti Milletvekili Yusuf Başer, başkanlık sisteminin üç kahramanı olduğunu söyledi.
Başer, "Başkanlık sisteminin üç tane kahramanı var. Devlet Bahçeli, Binali Yıldırım ve Recep Tayyip Erdoğan. Bu kervana Mustafa Destici de katildi.Hiç kimse ötekileştirilmeden herkesin kendisini bulduğu bir anayasa isteği vardı. İste bugün bunu gerçekleştiriyoruz. Aziz milletimizin onayına sunuyoruz. 16 nisanda oylayacağımız şey Türkiye Cumhuriyetinin geleceğidir. Güçlü bir ülke, sevginin ve bilginin hakim olduğu bir geleceği gelecek kuşaklara bırakmak istiyoruz" diye konuştu. 

AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, yüzde 90'ı kapsayan siyasi partilerle evet demenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
Lekesiz, "16 Nisanda da milletimiz vereceği kararla  yönetimde milletten başka herhangi bir gücün egemen olamayacağını onaylayacak. Bu salonu dolduranlar bunun göstergesi. 

MHP İl Başkanı Ethem Sedef'de CHP, PKK ve FETÖ'nün hayır dediğini belirterek, "Tabi ki evet diyeceğiz" dedi.
Sedef, "Neden sorusuna şu cevabı veriyoruz; milletin üzerine kurşun yağdıranlarla birlikte hayır mı diyelim. Bir ülke de beka sorunu varsa ülkücülere orada ihtiyaç vardır. Yozgat bize sandık kapatmak düşer, CHP'lilere de hayır demek düşüyor sendikalarda eveti patlatacağız. Sınırımız tehlike altında iken Yozgatlı  başka bir şey düşünemez.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, milletin yanın oldukları için evet dediklerini belirterek, esas olanın memleket olduğunu söyledi.
Şenliler, "Salonda hiç bir siyasi partinin amblemi yok. Yalnızca Türk bayrağı var. Bugüne kadar doğruya doğru, yanlışa yanlış dedik" dedi. 
Referandumun siyasi bir partinin seçimi olmadığını kaydeden Selahattin Şenliler, BBP'nin temel göstergesinin milletin geleceği olduğu için millet ile kucaklaşmayı tercih ettiklerini dile getirdi. 

Bozdağ'ın konuşmasının ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile AK Parti Yozgat milletvekilleri Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef birlikte sahneye çıkarak 'Evet' fotoğrafı verdi.