Cumhurbaşkanı Yeminine Sadık Kalmamıştır

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat’ta seçim çalışmalarının startını verdi.
Yayınlanma tarihi: 07 Ekim 2015, Çarşamba günü, saat: 09:33

MHP’nin Grand Ser Otel’de düzenlediği toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın yanı sıra İl Başkanı Ethem Sadef, Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, Milletvekili adayları Mehmet Ali Çakır, Yunus Yılmaz, Orhan Yüksel, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel katıldı.

MHP Yozgat İl Başkanlığı tarafından Grandser Otel'de düzenlenen basın toplantısında MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, AK Parti hükümetini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Dolmabahçe Sarayı'nda Türk bayrağının önünde adeta başka bir ülkenin temsilcilerini kabul ediyormuşçasına, sırıtarak, sırnaşarak içerisinde özyönetim ve özerklik gibi maddelerin yer aldığı PKK’nın 10 maddelik şartlarını kabul edenler, Milliyetçi Hareket Partisi'nin bekamızın teminatı olan 4 ilkesini kabul etmemişlerdir. Koalisyon görüşmelerinde AKP’nin önceliği Türkiye ve Türk Milleti'nin bekası değil saraydaki adamın sırları, korkuları ve ihtirası olmuştur. Her fırsatta dünyanın 5’ten büyük olduğunu söyleyen saraydaki adama hatırlatmak isteriz ki ‘Türkiye’de 1'den büyüktür’ ve Büyük Türk Milleti senin sırlarına, korkularına ve ihtirasına mahkum ve mecbur olmadığını 1 Kasımda gür bir sesle haykıracaktır.”
dedi.

“2009 yılından bu yana yaptığımız tüm ikaz ve haklı tespitlerimizi dikkate alamayan AKP göz göre göre Türkiye Cumhuriyeti'ni bir kardeş kavgasının, bir iç çatışmanın eşiğine getirmiş ve beka sorunu ile karşı karşıya bırakmıştır.” diyen Durmaz, konuşmasına şöyle devam etti: "Oslo ile başlayan İmralı ve Kandil ile mutlu, mesut bir şekilde devam eden övgüler, İmralı canisini kutsama boyutuna varan açıklamalar, AKP’nin tek başına iktidarını kaybetmesiyle, yerini karşılıklı suçlamalara ve terörün hortladığı kaotik bir ortama bırakmıştır. AKP’nin süreç ortağı PKK aziz milletimize kanlı namlusunu doğrultarak gün be gün evlatlarımızı şehit etmektedir. Çözüm süreciyle terörün biteceğini, barışın geleceğini, silahların susacağını, kanın duracağını söyleyen yalancılar bugünlerde yüzünü saklamaktadır. Analar ağlamasın propagandasından ne mutlu şehit analarına sözüyle dümen kıran utanmazların ipliği pazara çıkmıştır. Yıllarca verilen tavizler PKK’ya cesaret aşılamıştır. Kanlı terör örgütü AKP’yle bir olup Türkiye’yi masaya yatırmıştır. Bugünkü terör cinnetinin arka planında Erdoğan’ın mimarı olduğu süreç ihaneti, bölücülüğe şaşkın, gayri milli ve sorunlu yaklaşımı vardır. Maalesef AKP, PKK’ya cephanelik vermiş, militan devşirilmesini sessizce izlemiş, cinayetlerin tahkimi için siper kazmıştır. Hatta AKP, PKK’yı iktidara taşımış, bakanlık koltuğu bile verecek kadar ardan, namustan ve milli vakardan uzaklaşmıştır." diye konuştu.

Etiketler: sadir durmaz   ethem sedef   mhp   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki