Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, minicik yüreğiyle büyük duyarlılık gösteren Ömer Faruk Yıldırım’ın Annesi Zahide Yıldırım’a Kadınları Gününde Halk Sağlığı Müdürlüğünde işe yerleştirildiği müjdesini verdi.
 
Geçtiğimiz yıl yolda bulduğu yaralı köpeği tedavi ettirmek için acil servise götürerek merhameti ve hayvanseverliği ile dikkatleri üzerine çeken İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Ömer Faruk Yıldırım’ın Annesi Zahide Yıldırım’ın 8 Mart Dünya Kadılar Günü, Vali Abdulkadir Yazıcı tarafından kutlanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla işe yerleştirildiğini söyledi.
 
Yapmış olduğu bu güzel davranışı gönülleri fetheden Minik Ömer Faruk’un Annesi Zahide Yıldırım’ın güzel bir evlat yetiştirdiğini vurgulayan Vali Yazıcı, "Mehmet Akif Ersoy İlkokulu üçüncü sınıf öğrencisi Ömer Faruk Yıldırım'ı bu duyarlı davranışından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuna davet edip özel olarak kutlamıştı. Resepsiyonda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan bir köpek talep eden minik Ömer Faruk Yıldırım'ın talebi de yerine getirilmişti. Şimdide yine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan talimatları ile Zahide Hanımı, Halk Sağlığı Müdürlüğünde işe yerleştirdik. Kendisine ve ailesine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle de 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyorum." dedi.