Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başkan olması için destek vermek amacıyla, aracını cumhurbaşkanlığı forsu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resimleri ile kaplatarak yollara düşen Eski DSP genel başkan adayı Erol Özavcı, Kocaeli'nden başladığı Türkiye turunda, Yozgat'ta mola vererek, Yozgat Belediyesini ziyaret etti.

Yozgat Belediye Başkanı Ahmet Akgün ile de görüşen Erol Özavcı, "Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a destek olmak için yollardayım. Geçmişte Adnan Menderes’e, Turgut Özal’a, Necmettin Erbakan’a sahip çıkamadık bir daha keşke dememek için sayın cumhurbaşkanımıza destek vermek zorundayız ve kendilerine nefer olmak zorundayız." dedi.

Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Akgün ise, "Cumhurbaşkanımıza bağlılığını ve sevgisini farklı bir şekilde ifade etmesi ve bu farkındalığını bizlerle paylaşıp yollara düşmesi bizleri fazlasıyla memnun etti. Kendisine bu güzel anlayış ve anlamlı yolculuğunda kazasız belasız yolculuklar dilerim." diye konuştu.

Türkiye’yi karış karış gezeceğini ve Yozgat’ta sonra Çorum’ a gideceğini ifade eden Özavcı, oradan da Amasya’ya ve daha sonra Karadeniz illerini ardından da memleketi Van’a geçeceğini sözlerine ekledi.