Çözüm Kolejinde Akılcı İlaç Eğitimi

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğünce akılcı ilaç kullanımının yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla Çözüm Koleji öğrencilerine Akılcı İlaç Kullanımı ile ilgili eğitim düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 11 Nisan 2018, Çarşamba günü, saat: 21:27

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğünce akılcı ilaç kullanımının yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla Çözüm Koleji öğrencilerine Akılcı İlaç Kullanımı ile ilgili eğitim düzenlendi. 

Yozgat Şehir Hastanesi Baş Eczacı Ayşe Betül Taşkıngül tarafından verilen eğitimde; ilaç kullanırken en çok yapılan yanlışların neler olduğu, özellikle antibiyotik ile olan tedavilerde en çok yapılan hatalar ve hekim reçetesi olmadan ilaç temin edilmemesi, kullanılmaması, reçete edilen ilaçları kullanırken dikkat edilecek hususlar ve yanlış kullanımı sonucu sağlıkta oluşacak olan risklerden bahsedildi.

Çözüm Koleji öğrencileri ve çalışanları yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerin sorduğu soruları cevaplayan Taşkıngül’ün verdiği eğitimde keyifli anlar yaşandı. 

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin yaptığı açıklamada; halkın bilgilendirilmesi, farkındalığının oluşturulması ve yaygınlaştırılması amacıyla önümüzdeki dönemlerde de farkındalık geliştirecek, bu tür eğitimlerin devam edeceğini bildirdi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki