Coşkun, Meryem’in Yaşadığı Drama Duyarsız Kalmadı

Yozgat’ta karın ağrısı şikayeti ile gittiği hastanede yanlış tedavi sonucu kangren olan eli kesilen 4 yaşındaki Meryem Üstüntaş ve ailesinin zorlu yaşam mücadelesine Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun duyarsız kalmadı.
Yayınlanma tarihi: 24 Nisan 2015, Cuma günü, saat: 07:45

Yozgat’ta karın ağrısı şikayeti ile gittiği hastanede yanlış tedavi sonucu kangren olan eli kesilen 4 yaşındaki Meryem Üstüntaş ve ailesinin zorlu yaşam mücadelesine Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun duyarsız kalmadı. Coşkun, Üstüntaş ailesinin babasına istediği takdirde iş imkanı sağlayabileceklerini de  söyledi.

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, yanlış tedavi sonucu kolu kesilen Meryem Üstüntaş’ın yaşadığı acı ve ıstırabın vebalinin sorumlu her yönetici tarafından hissedilmesi gerektiğini, Meryem’in başına gelenler herkesin başına gelebileceğini belirten Coşkun,’Meryem’in yaşadıklarını öğrendiğimde gözyaşlarımı tutamadım. Basit bir serum takma işleminin 4 yaşındaki bir kız çocuğunun elinin kesilmesine neden olması kabullenilir bir durum değil. Meryem’in kolunun kesilmesinde başka kendim olmak üzere herkesin bir vebali, sorumluluğu olduğunu düşünüyorum” dedi.

Meryem’in kolunun kesilmesine sebep olan sorumlulardan hesabının sorulması gerektiğini kaydeden Coşkun, İstanbullu hayırseverlerin tuttuğu evde yaşam mücadelesi veren aileyi Yozgat halkının sahipsiz bırakmayacağına inandığını belirtti.

Meryem’in işiz olan babasına istediği takdirde iş imkanı sağlayabileceklerini ifade eden Yeni Çeltek Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun; “Üstüntaş ailesine hayırseverler tarafından Yozgat’ta bir ev kiralanmış. Meryem’in kolunda enfeksiyon riski bulunduğu için köyde yaşaması mümkün değil. Bundan sonraki yaşantısında hiç olmazsa babasının evine ekmek getirecek bir işe sahip olması gerekiyor. Bu konuda üzerimize düşeni yerine getirmeye hazırız. Meryem ve ailesi bundan sonra bizim, tüm Yozgatlıların sorumluluğunda. Meryem’i eski sağlığına kavuşturamayız belki ama sağlıklı ve imkanları olan bir yaşam sunma adına herkes üzerine düşeni yerine getirebilir. Meryem’in yaşadığı acının sorumluluğunu hissetmek adına bundan sonra duyarlılık gösterebiliriz. Aynı acıların tekrarlanmaması adına sorumlulardan hesabının sorulması gerekiyor. Allah bu acıları bir daha yaşatmasın, Meryem’ler ağlamasın” diye konuştu.

Etiketler: osman çoşkun   yeni   çeltek   meryem   hastane  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki