Çoşkun Esnafı Uyardı

Bağ-Kur borcu olan esnaf ve sanatkarların yeniden yapılandırmadan yararlanmaları için mutlaka Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) başvurmalı.
Yayınlanma tarihi: 07 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 09:12

Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkan Vekili Eyüp Coşkun,prim borcu olan esnafın ve yasal sürede bu haktan yararlanmayanların yarınlarda daha çok sıkıntı yaşayacağını belirterek, "Yıllardır talep ettiğimiz ve bir türlü yerine getirilmeyen Bağ-Kur'a borçlu olan esnaf ve sanatkarlarımız için son çıkarılan torba kanun gereği 1 yıl ve üzerinde borcu olanların borçlarını ödeme gücü yok ise kanun gereği borçlar askıya alınacak ve emeklilikte eğer ihtiyacı olursa askıya alınan günlerini yeniden kullanabilecek.

15 yıldır Sağlıktan yararlanamayan sayısı yüzbinlere aşan borçlu esnaf ve sanatkarlarımız açısından olumlu bir adım saydığımız bu çalışmayı destekliyoruz ve bir an önce SGK kurumunun bu işlemlere başlamasını istiyoruz. Sağlıktan yararlanmadığı halde sağlık primine artı faizler ve gecikme zamları ekleyerek bir adaletsizlik vardı bu hatadan dönülmüş olması sevindiricidir. Borçlu olan üyelerimizin SGK kurumunun uygulamaya başladığı andan itibaren mutlaka bu haktan yararlanmalarını istiyoruz. Eğer kanunen mümkün ise diğer kurumlara olan borçlarla ilgili çıkarılan 'yeniden yapılandırma' tekrar gözden geçirilmelidir.

Odamıza Kayıtlı Esnaf ve Sanatkarlarımız uygulama duyurularını takip etsinler. Eğer yasal süre içinde bu haktan yararlanmazlar ise yarınlarda çok daha sorun yaşayacakları gerçeği ortadadır. Henüz SGK bu konuda çalışmaya başlamamıştır. Uygulamanın bir an önce başlaması sağlık sorunu olan esnaf ve sanatkarlarımız açısından önem arz etmektedir" diye konuştu.

 

Etiketler: eyüp çoşkun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki