Çoşkun; Anneler Baş Tacımız

Anneler sadece evlatlarını doğurmakla kalmazlar, aynı zamanda bir toplumu doğururlar, bir toplumu inşa ederler.
Yayınlanma tarihi: 10 Mayıs 2015, Pazar günü, saat: 09:45

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun, ‘Anneler Günü’ dolayısıyla yayınladığı mesajında; annelerin sadece evlatlarını dünyaya getirmekle kalkmayıp, aynı zamanda bir toplumu doğuran, bir toplumu inşa eden, kültürün, geleneklerin devam ettirilmesinde en büyük paya sahip olan kutsal değer yargısını oluşturduğunu söyledi. 

Coşkun mesajında; “Anneler sadece evlatlarını doğurmakla kalmazlar, aynı zamanda bir toplumu doğururlar, bir toplumu inşa ederler. Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük pay annelerimize aittir. Bir düşünürün şu sözü çok anlamlıdır. Anneler, her şeyi görmeseler bile kalpleriyle duyarlar. Hayatınıza doğru ya da yanlış onlarca insan girer ve çıkar. Arkadaşlar gelir, gider ama tüm bunların sonunda anneniz hep sizinledir. Sizin tarafınızdadır, tüm dünya size karşı bile olsa, o, yine sizinledir” dedi. 

İslam dininin anne hakkına büyük önem verdiğine dikkat Coşkun; “Dünyaya gelmemize vesile olan anne-babalarımız, bizler için hayat ve huzur kaynağıdır. Her birimiz güçsüz ve aciz bir konumda iken, rabbimizin lütfuyla, anne-babamızın, sevgi, şefkat, merhamet dolu kucağında hayata başlarız. Anne dokuz ay karnında, iki sene kucağında, ömür boyu gönlünde taşır. Anne sevgisini anlatmaya tarifler yetmez. Bunun için peygamber efendimiz cennet annelerin ayakları altındadır diye buyurmuştur. 

Gelin bugün annenize sarılıp başınızı omzuna koyun ve hiç kimsenin size öyle sarılamayacağına yeniden tanık olun. Bugün annenizin elini öpün ve onun güzel kokusunu ruhunuzda hissedin. Bütün annelerin ellerinden öpüyor, Allah’tan sağlık, huzur ve uzun ömürler diliyorum. Vefat eden annelere de Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler: osman çoşkun   anneler günü  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki