Cortana, İos ve Android İçin Resmen Yayınlandı!

Cortana, İos ve Android İçin Resmen Yayınlandı! Microsoft bugün itibarıyla Cortana'yı resmi olarak iOS ve Android'e kullanıma sunduğunu açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 11 Aralık 2015, Cuma günü, saat: 10:52

Microsoft bugün itibarıyla Cortana'yı resmi olarak iOS ve Android'e kullanıma sunduğunu açıkladı.

Bir süredir beta testleri devam eden Microsoft'un sesli asistanı Cortana, iOS ve Android platformlarında beta olarak yer alıyordu. Şirket, bugün itibarıyla Cortana'yı resmi olarak iOS ve Android'e kullanıma sunduğunu açıkladı.

Microsoft'un Windows 10 ile hayatımıza soktuğu Siri'ye ve Google Now'a rakip sesli asistan servisi Cortana, Google Play'de ve App Store'da resmen indirmeye sunuldu. Android ve iOS'in yanı sıra Cyanogen OS işletim sistemli cihazlarda da kullanılabilecek olan Cortana, sadece mobil işletim sisteminde kullanılabilen Siri'nin aksine Windows 10'un akıllı telefon, tablet ve masaüstü versiyonlarında çalışıyor. Servis, Türkiye'de henüz resmi olarak kullanılamıyor.

Cortana'nın sunduğu başlıca özellikler arasında PC ve akıllı telefon senkronizasyonu, bildirimleri ve hatırlatmaları görüntüleme ve elbette sorulan her türlü soruya cevap verme bulunuyor. Rakip iki platformda da resmi uygulamasıyla yer alan Microsoft, durumu kendi lehine çevirmiş gibi görünüyor.

teknotalk.com

Etiketler: Cortana     İos   ve   Android   İçin   Resmen   Yayınlandı!  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki