Yozgat OSB'de bulunan Eren Çorap, yatırımlarına 2 milyon euroluk ilaveyle kapasitesini genişleterek, aylık 2 milyon çift olan çorap üretim sayısını 3 milyon çifte, 160 olan personel sayısını da 200'e çıkarttı. 

Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde il ekonomisine ve istihdamına önemli katkı sağlayan Eren Çorap Fabrikası, ürettiği çorapları Fransa, İtalya, Hollanda, Danimarka, Almanya, İsviçre, İngiltere gibi ülkeler başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine ihraç ediyor.

Eren Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Genel Müdürü Eyüp Çam, Eren Çorap olarak 13 yıldır Yozgat'ta imalat yaptıklarını belirterek, 2 milyonluk yatırımla üretim kapasitesini artırdıklarını söyledi. Aylık 3 milyon çift ürettiklerini ifade eden Çam, “Daha önce aylık iki milyon çift üretimimiz vardı. Yeni yaptığımız 2 milyon Euroluk yatırım ile 3 milyon çifte ulaştık. Burada ürettiğimiz çorapların yüzde 95'ini Avrupa Birliğine üye ülkelere gönderiyoruz. Bunların başında Almanya, İngiltere, Belçika ve Hollanda geliyor. Bütün Avrupa Birliği ülkelerinin çoraplarını buradan gönderiyoruz. Avrupa'da yaşayan insanların yüzde 80'i Yozgat'ta üretilen çoraplardan giyiyor. İleriye dönük olarak üretimimizi 5 milyon çifte çıkartmayı hedefliyoruz. İşletmemizde 200 eleman istihdam ediyoruz. Ürettiğimiz çoraplarla Avrupalının ayakları Yozgat'a emanet ve Avrupalı insanlar bizim ürettiğimiz çorabı kullanıyor” diye konuştu.