Pazar günü ligin 16'ıncı haftasında Kayseri deplasmanında Hacılar Erciyesspor'a konuk olacak olan temsilcimiz Yozgatspor'da bu maçın hazırlıkları devam ederken Teknik Direktörü Tahir Çopur, Hacılar maçını kazanarak yollarına devam edeceklerini söyledi.

Zorlu maçın hazırlıklarına kendi tesislerinde devam eden kırmızı-siyahlılarda tecrübeli teknik adam antrenman öncesinde futbolcularıyla yaptığı konuşmada, futbolcularını asla rehavete kapılmamaların konusunda uyarırken rakibimiz Hacılar Erciyesspor rakibimiz geçtiğimiz haftalar ne tür sonuçlar aldığı bizi ilgilendirmez bu tip takımlarında ne yapacağı asla belli olmaz o nedenle dikkatli olmak zorundayız aynı ciddiyetle sahaya çıkıp Kayseri'den 3 paunla dönerek yolumuza kayıpsız şekilde devam etmek zorundayız sözlerini sarf etti.

Hacılar maçı hakkında açıklamalarda bulunan Yozgatspor'un deneyimli teknik adamı Çopur, İkinci yarı başlamadan önce oynayacağımız her maçın final maçı olacağını söylemiştik Hacılar maçı da bunlardan bir tanesi o nedenle bu maça aynı ciddiyet içerisinde hazırlanıyoruz ve Kayseri'den kazanarak yolumuza devam edeceğiz dedi.

"Rakiplerimizden çok kendi yaptıklarımızla ilgileniyoruz"
Rakiplerinin neler yaptığından çok kendilerinin neler yaptıklarıyla ilgilendiklerini ifade eden Çopur; Rakiplerimiz kimle oynamış bu hafta hangi sonucu almıştan çok kendimizin ne yaptığı ve oynadığımız, oynayacağımız maçlarla ilgileniyoruz, çünkü şuanda grubun liderlik koltuğunda biz oturuyoruz önde olan biziz her maçımızı kazanarak yolumuza devam ettiğimiz süre içerisinde zaten hedefimize ulaşırız o bakımdan rakiplerimizden çok bizim ne yaptığımız daha önemli diye konuştu.

"Yozgat'a Galibiyetle Döneceğiz"
Çopur; "Şuanda ligin ikinci yarısında oynadığımız iki final maçımızdan 6 puan çıkarmayı başardık hafta sonu deplasmanda oynayacağımız üçüncü final maçımızı da kazanarak yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Hacılar maçının kimse kolay bir maç olacağını düşünmesin belki de bu maç kazandığımız Kazan ve Nevşehir maçlarından daha çok zor bir maç olacak, bu düşünce içerisinde hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Pazar günü Kayseri deplasmanından 3 puanı alarak Yozgat'a galibiyetle döneceğiz ve hedefimize emin adımlarla tek tek ilerlemeye devam edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.
Haber: Mehmet Örs-Çağlayan Gazetesi