Yozgatspor 1959 FK, Yeni Altındağ Belediyespor maçına yönelik değerlendirmelerde bulunan Yozgatspor Teknik Direktörü Tahir Çopur, ligin sonuna kadar pes etmeden bu işin sonunu getireceklerini söyledi.

Takım olarak elde edilen avantajı değerlendiremediklerini anlatan Çopur, “Müsabaka istediğimiz gibi bitmedi. Elimizdeki avantajı iyi değerlendiremedik rakibimize küçük de olsa bir şans verdik.  Camia olarak ligin sonuna kadar pes etmeden bu işin sonunu getireceğiz” şeklinde konuştu.

Çopur, 5 haftalık süreç içerisinde puan kaybeden tarafın ligden kopacağını kaydetti. Bu yüzden Çankırı maçından sonra 5 maçta 15 puan alarak rakiplerin de puan kaybetmesini bekleyeceklerini anlatan Çopur, “Ligin bu son 5 haftası çok farklı neticelere gebe olduğu bir gruptayız. Hangi takımın hangi takımdan puan alacağı belli değil. Pes etmeyeceğiz. Üst liglerde de böyle Fenerbahçe de bugün 1 puan geride ancak camia olarak pes etmeden, olaydan koptuk demeden mücadeleye devam ediyor.  Bizim de bu şekilde ilerlememiz gerekiyor. İnşallah bu işin sonunu güzel getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Müsabakayı değerlendirmek gerekirse hiç beklemediğimiz anlarda yaptığımız hatalardan kaynaklı olarak yediğimiz 2 golden sonra takım biraz demorolize oldu. İkinci yarı yaptığımız hamleler de maçı kurtarmak adına yaptığımız hamlelerdi. Bu maçta beraberlik de bizim işimize yaramıyordu. Galibiyet için hamleler yaptık. 2 -1den sonra neticeyi 2-2 ye getirebilseydik maçı kazanabilirdik” diyen Çopur, lider olmak için daha çok çalıştıklarını ve  antrenmanlara devam ettiklerini de sözlerine ekledi.