Çayıralan CHP İlçe Basın Sözcüsü ve Belediye Meclisi Üyesi Ömer Codar'ın, kilitli parke taşlarını alımında yolsuzluk yapıldığı iddialarına, Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner cevap verdi.

Ömer Codar şahsi sosyal medya üzerindeki profili üzerinden yaptığı paylaşımlarda, "Çayıralan Belediyesi'nde 20.000 metrekare parke kilit taş yolsuzluğu" yapıldığını iddia ederek, kendisi tarafından dile getirilen iddialara verdiği soru önergesinin meclis üyeleri tarafından red edilmesine ve yasalara aykırı olarak cevap verilmediğini ifade ederek, sosyal medya üzerinden paylaşımlarına devam etmişti. 

Belediye Meclis Üyesi Ömer Codar ilk olara 03-03-2016 tarihinde sosyal medya ki hesabı üzerinden paylaştığı içerikte şunları kaydetmişti.
"03.03.2016 tarihli meclis toplantısında yazılı SORU ÖNERGESİ VERDİM. Önergede; belediyemizin ......isimli kamu kuruluşundan , ilçemiz cadde-sokak vs. Yerlerde kullanılmak üzere 20.000 metre kare kilit taş alımı talebinde bulundu. Bu kuruluşta belediyemize ilgili firma ile görüşmeleri yapmalarını ve alınacak kilit taşın ücretini ödeyeceklerini belirtmesi üzerine belediyemiz hiç kilit taş alımı yapmadan evrak üzerinde 20.000 metre kare kilit taşı ....isimli firmadan aldık diye belirtir ve İlgili kuruluş da ücretini ilgili firmaya havale eder. Bahsekonu firma iflas eder belediyemizde iligili firmadan kilit taşı alamadığı ve 80-150 bin tl. Lık bir yolsuzluğun sözkonusu olacağı İDDİALARIMIN cevaplandırılmasını TALEP ETTİM. Ancak talebim Sn. Başkan ve AKP Lİ meclis üyelerinin oy ları ile OY ÇOKLUĞU İLE TALEBİM RED edildi. 
Konu mensubu olduğum partim(CHP)de iştişare yapıldıktan sonra hukuki yollar ve TBMM taşınacaktır.  Halkımızın bilgisine sunulur
Not: Lütfen yorumlarımızı etik ve ahlak kurallarına uygun yapalım
Ömer Codar Belediye meclis üyesi - CHP ilçe basın sözcüsü
"

Bugün Çayıralan Belediyesi'nin sosyal medya üzerinde ki resmi hesabından bir açıklama yaparak iddialara cevap veren Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner, meclis üyesi Ömer Codar'ın iddia ettiği 20.000 kilitli parke taşının 2 Nisan 2014 tarihinden itibaren partiler halinde alındığını belirterek, ilçe içerisindeki, çeşitli mahallere ve sokaklara döşendiğini belirtti.

Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner'in sosyal medya hesabı üzerinden iddialara karşı verdiği cevap da şu şekildedir.
ÖMER CODAR’IN YAZISINA BİNAEN KAMUOYUNA DUYURUMDUR.
Öncelikle 2 Nisan 2014 tarihinden itibaren taş, bordür, oluklu taş alınmıştır. Bunlar Yeni Mahallede; Yıldız Sokak, Stadyum Caddesi, Mustafa Aydın Caddesi, Zirvekent Önü, Üstüner Caddesi Dere Mahallesi’nde Sanayi Sitesi 2. Blok Caddesi, Bağlarbaşı Mahallesinde; Hüseyin Eryılmaz Caddesi, Park Caddesi Lisenin Arkası, Yüksekokul, Mezarlıkönü, İshaklı Mahallesi’nde; Kaynarpınar Mesire Alanı ve muhtelif caddelerinde toplamda 21630 m2 taş döşenmiştir. EKTE SUNULMUŞTUR.

Benim adım Yasin ŞAHİNER. 28 yıllık kamu görevinde yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet gibi işlerle mücadele ettim. Etmeye de devam edeceğim. Göreve geldiğim günden bugüne hiçbir kimseye tarafımdan ya da personelim tarafından falan mühendise proje çizdir denildi mi? Veya herhangi bir işten dolayı rüşvet istendi mi? Buyursun çıksın söylesin. Beni bilen bilir. Biz belediyede Çayıralan Halkına hizmet etmek için geldik. Tam gaz hizmetimize devam ediyoruz.

Sayın Ömer CODAR’ın vermiş olduğu önerge red olsa da , meclis toplantısında yapılan işleri nezaketen kendisine izah ettim. Ömer CODAR’ın amacı Çayıralan’a birşeyler yapmak ya da yaptırmak değil, bağcıyı dövmek. Seçimle Yasin ŞAHİNER’in elinden Belediye Başkanlığı’nı alamayacaklar. Çünkü Yasin ŞAHİNER çalışıyor. Çamur at tutmazsa izi kalsın. Varsa yolsuzluk ispat etsin. Pekala Ömer CODAR neden böyle yapıyor? 2006 yılından beri belediyeye olan kardeşine ait 20,000.00 TL ödenmemiş borçları istedik. Kötü olduk. EKTE SUNULMUŞTUR

Borçları ödememek alışkanlık yapmış. Şimdi bir grup insan diyecekki ayıp değil mi bunları yayınlıyorsun? Sabrın da bir sınırı var. Eğer ben ya da meclis üyelerim yapmadığımız halde nasıl yapılacağını bilemediğimiz yolsuzluklar itham ediliyor isek ve bu da kamuoyunda olmadık bir iş , olmuş gibi gösteriliyorsa biz de laf değil belgelerini koyarak yazalım.

Çayıralan’a ve Türkiye’ye gücümüzün yettiği kadar ne güzellik yapsakta bazılarına yine de beğendiremeyiz. Ön yargıları vardır. Ama belediyenin arabasına bindirip 2 bardak rakı içsek çok iyi belediye başkanı oluruz öyle değil mi ? Belediyeye yeni geldiğimizde şoför koltuğunun altından 4 tane çay bardağı çıkardık. Acaba bu bardaklar ne için kullanılıyordu ? Geçmiş 5 yılın defterlerini araştırma gereği duymamıştık. Sayın Ali Çetin Bey’e hitaben ekteki belgeyi önce babana , sonra da Ramazan KÜLEKÇİ’ye sor. Seçimden 5 gün önce ne yapılmış? Bundan böyle geçmişte ne varsa yazalım. Hatta yargıya verelim. Sessiz oldukça, mütevazi oldukça suçlu oluyor isek, konuşalım belgeleyelim.

Yandaş medya diye Çayıralan Haber Gazetesi’ne atıfta bulunuyorlar. Çayıralan Haber ne yazıyor? Çayıralan’a yapılan hizmetleri yazıyor. Hangi haber yalansa ispatlasınlar. Belediyemizce yapılan işleri haber yapmak yandaşlıksa, adından da anlaşılacağı gibi Çayıralan’ın yandaşı olsun. Çayıralan adının anılmasından gurur duyuyorum. 

Adamsanız sizde bir gazete kurun. Çayıralan ile ilgili haberleri sizde yayımlayın. Bundan gurur duyarım. Demokratik ölçülerde rekabet güzelliği doğurur. Onurlu, haysiyetli, belgeli olmak er kişinin kârıdır. 

Birilerini karalamak adına, belgesiz iftirada bulunmak, yanlışı doğru gibi yazmak, anlatmak hangi kişinin karıdır. Buna da siz karar verin.
Saygılarımla.
Yasin ŞAHİNER Çayıralan Belediye Başkanı