Hafta sonu Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünden brifing alan Vali Yurtnaç, bugün de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden brifing aldı.

Vali Yurtnaç, brifing sonrası yaptığı konuşmada, şehirde yeni bir hava oluşturacaklarını söyledi.
 
İnsanların can ve mal kaybına uğramaması için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne büyük görev düştüğünü ifade eden Vali Yurtnaç, “Yapım hizmetleri ile ilgili talimat ve şikâyetleri mahallinde inceleyerek anılacak sonuca göre işlemleri tekemmül ettirmek, hatalı uygulamaları önlemek bu kurumun başlıca görevlerinden birisidir. Hatalı yapıların, sağlam olmayan binaların yapımına müsaade edilmesi ilerde yaşanabilecek can ve mal kaybına zemin hazırlamak demektir. Bu açıdan özellikle bu konuya dikkat edilmesi gerekiyor.” dedi.
 
Şehirde yeni bir hava oluşturacaklarını belirten Vali Yurtnaç, “Fikirlerimizi birleştirip çocuklarımıza yaşanabilir ve çevreci bir şehir bırakacağız. Gözümüze çirkin görünen şeylere müdahale edeceğiz. Biz yöneticiler olarak kendimize vizyon çizmeye mecburuz. Rutinin dışına çıkacağız. Güzel projeler getirenleri, iyi işler çıkaranları her zaman ödüllendirip teşvik edeceğiz. Binalarımız güzelleşiyor, modern, kullanışlı, ferah çalışma alanları olan kurumlar haline geliyor. Sadece binalarımızın güzelleşmesi yetmiyor. Bunun yanı sıra içinde ki hizmetin de güzelleşmesi, kaliteli, proje üretir hale gelmesi gerekiyor. Bunun için de tüm enerjimizle işimize odaklanacağız.  Baktığımız zaman kamuda herkesin üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi duruyor. Ben hareketlilik ve canlılık istiyorum.” diye konuştu.
 
Vali Yurtnaç, devletin her türlü imkânı verdiğini, çalışanların da hizmet ederek bunun karşılığını vermesi gerektiğini sözlerine ekledi.