Çocukları tiyatro ile biliçlendireceğiz

Kadışehri ilçesinde anaokullaınrda ve ilkokullarda “Dokunma Bana” adlı tiyatro oyunu sergilenecek.
Yayınlanma tarihi: 03 Mart 2015, Salı günü, saat: 08:25

Kadışehri Kaymakamlığınca, son dönemde ülkemizde artan çocuk istismarıyla mücadele için yapılan çalışmalar kapsamında anaokullarında ve ilkokullarda “Dokunma Bana” adlı tiyatro oyunu sergilenecek.

Kadışehri Kaymakamı Ali Doğantarafından ilçeye davet edilen Bursa menşeli Seyyah Organizasyon oyuncuları Fadime Burcu, Orkun Kaya ve Seçkin Güneş tarafından sergilenecek oyunla olası istismar durumlarında çocuklarımızın nasıl davranmaları gerektiği öğretilecek. Çocuk istismarına yönelik; bedenini tanıma, mahremiyet, kendini koruma ve farkındalık oluşturmayı hedefleyen “Dokunma Bana” adlı tiyatro gösterisi 9 Mart 2015 Pazartesi günü başlayarak 4 gün boyunca 14 anaokulu ve ilkokullarda yaklaşık bin öğrenciye gösterilecek.

Kaymakam Doğan “Şükürler olsun ki ilçemizde bu zamana kadar çocuk istismarıyla ilgili hiçbir olumsuz vaka yaşanmadı. Yaşanmaması da en büyük dileğimiz. Fakat bu, yaşanmayacağı anlamına gelmiyor. Biz ileriye dönük tedbir alıyoruz. Çocuklarımız bedenlerini tanısınlar, ne gibi fiillerin istismar olduğunu bilsinler, olası bir istismar durumunda neler yapmaları gerektiği konusunda bilinçli olsunlar istiyoruz. Bunları da çocuklarımıza en öğretici yöntem olan oyunla yapmayı uygun bulduk. Dilerim faydalı olur” şeklinde konuştu.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki