2017 yılında Yozgat'ta çocuklara yönelik koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesinde il, ilçe ve kurumlar arasında bağlantı, uyum, düzen değerlendirilmesi için İlçe Kaymakamlarının ve il müdürlerinin de katılımı ile Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Toplantısı, Sevgi Evleri Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Kemal Yurtnaç, Vali Yardımcısı Duran Eryılmaz, İl Jandarma Alay Komutanı Selçuk Yıldırım, Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer ve Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Abdullah Neşeli'nin yanı sıra Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu Üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli,  Çocuk Koruma kapsamında Yozgat'ta yürütülen faaliyetler ve Çocuk Koruma İl Koordinasyonu hakkında koordinasyon üyelerine bilgi verdi.
 
Okullarda Sosyal Hizmet Komisyonu kurulması talebinde bulunan Neşeli, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli sosyolog ve psikologlarla birlikte bütün okullarda rehber öğretmenlerle etkili bir biçimde çalışmayı amaçladıklarını söyledi.

Sorgun'da Sosyal Hizmet Merkezi'nin yakın zamanda hizmete açılacağını ve Çekerek, Aydıncık gibi ilçelerin bu merkezden faydalanacağını hatırlatan Neşeli, Yerköy ve Boğazlıyan ilçelerine de Sosyal Hizmet Merkezleri kurmak için çalıştıklarını dile getirdi. Neşeli ayrıca Yozgat merkezde mahallelerde risk haritası oluşturarak aile, çocuk ve ebeveynler ile görüşüp sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yürüttüklerini açıkladı.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç ise il ve ilçe koordinasyon kurulundan beklentilerini dile getirerek her kurumun üzerine düşen görevi fazlasıyla yapması gerektiğine dikkat çekti. Bu toplantıların kes, kopyala, yapıştır şeklinde değil, saha da icraat gerçekleştirilerek yapılması gerektiğini söyleyen Vali Yurtnaç, çocuklara yönelik tedbirlerin önceden alınması gerektiğini hatırlatarak çocuklara her türlü desteği vermek için kapılarını sonuna kadar açmanın önemine değindi.