Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü'nün risk altındaki çocuklara yönelik hazırladığı 'Bozok’tan Yeşeren Umutlar' adlı proje kapsamındaki etkinliklere katılan öğrencilere törenle çeşitli hediyeler verildi. Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, çocukların geleceğe daha iyi hazırlanması ve yüksek hedeflerle donatılmasının hedeflendiği projeyi önemsediklerini söyledi.

Risk altındaki çocukların dezavantajlarının giderilmesinin hedeflendiği projeyle düzenlenen etkinliklere katılanlara Yimpaş AVM'de düzenlenen törenle ödülleri dağıtıldı. Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar burada yaptığı konuşmada, projenin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan çocuklara yönelik hazırlandığını hatırlattı. Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve THK’nın da proje ortakları arasında bulunduğunu kaydeden Akpınar, ''Bu projemizin amacı çocuklarımızın var olan kabiliyetlerini ortaya çıkarmak, motive etmek ve daha iyi yetiştirmek, ileri hedefler belirlemelerine yardımcı olmaktır'' dedi.

Daha sonra projeye katılan 40 öğrenciyle birlikte emniyet mensupları, projede yer alan kurumların temsilcileri birlikte yemek yedi, ardından da 'Hızlı okuma teknikleri' konulu kursa katılıp, başarılı olanlara akıllı cep telefonu, 'maket uçak yapımı' kursuna katılanlara da eşofman takımı hediye edildi. Etkinliğe katılan öğrenciler ardından da bowling salonuna geçerek, eğlendi. 
Haber - Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya