Çocuklar Tiyatroya Doydu

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenen, çocuklara çevre bilinci ve doğa sevgisini aşılayan 'La Fonten Orman Mahkemesinde' isimli tiyatro oyunu minikler tarafından ilgiyle izlendi.
Yayınlanma tarihi: 16 Mart 2015, Pazartesi günü, saat: 00:45

“La Fonten Orman Mahkemesi”nde adlı çocuk oyununu Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncularının rol aldığı oyun, Yozgat Belediyesinin ev sahipliğinde Bilal Şahin Kültür ve Gençlik Merkezinde 2 seans Cumartesi, 2 seans Pazar olmak üzere 4 seans olarak sahnelendi. 

ÇEVRE BİLİNCİ, HAYVAN VE DOĞA SEVGİSİ:
Türk Çocuk Edebiyatı'nın önemli yazarlarından Yalvaç URAL'ın kaleme aldığı oyun, 2010 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlandı.

La Fonten Orman Mahkemesi’nde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral'ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten'den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki