Çocuklar Artık Dişçi Korkusu Yaşamayacak

Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne tedavi için gelen çocuklar artık dişçi korkusu yaşamayacak.
Yayınlanma tarihi: 21 Aralık 2015, Pazartesi günü, saat: 15:06

Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne tedavi için gelen çocuklar artık dişçi korkusu yaşamayacak. Onlar için özel hazırlanan kreş tarzındaki oda da tedavi olurken çizgi film izleme imkanı bulan çocuklar, dişçi koltuğuna artık ağlayarak oturmuyor. 

Kreş ortamında hazırlanan rengarenk diş poliklinikleri ile çocukların hem dişçi korkusu yenilmiş oluyor hem de sağlıklı diş tedavileri yapılıyor. 

Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bünyesinde kurulan, ve çizgi film seyretme imkanları sunulan poliklinikte çocuklar, korku yaşamadan, eğlenerek tedavi oluyor. 

Girişten itibaren duvarlarında “Keloğlan, Şirinler, Tom ve Jerry” gibi karakterlerin resimlerinin bulunduğu merkezde, tedavi sırasında giyecekleri önlükten kullanılan cerrahi malzemelere kadar her şey çocuklara özel. Tedavi sırasında çizgi film izleme imkanı sunulan çocuklar, birçok yetişkinin de yaşadığı “dişçi korkusu”ndan uzaklaşarak tedavi oluyor. Çocuklara ayrıca cesaret diploması da veriliyor. 

Yetişkin polikliniklerin haricinde çocuklarımız içinde üç tane yeni poliklinik oluşturduklarını belirten Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekim Dt. Babür Cevheroğlu, polikliniklerde çocukların diş korkusundan uzaklaşmaları için güzel bir ortam oluşturduklarını söyledi. Babüroğlu “ Merkezimizde çocuk polikliniklerinden çizgi film karakterleri ile duvarlarımızı süsledik. El cd televizyonlarımızda çizgi film izleterek diş esnasında korkusunu üzerinden atması için ortamları oluşturmaya çalıştık. Üç tane polikliniğimizde çocuklara yönelik ünitlerimiz de onlara yönelik ufak modülde üretilen ünitlerden aldık. Çocukların genelde bütün tedavileri yapılmakta. Daha önce sadece diş çekimleri yapılırken şu an kanal ve dolgu tedavisi olsun bütün tedaviler merkezimizde yapılmakta” dedi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca; “Çocuklardaki diş korkusunu bu şekilde çocuk polikliniklerimizi oluşturarak, onların bu korkularını yenmemizde fark oluştu. Bunun için bu çocuk polikliniklerini onların hoşlanacağı bir ortam hazırladık. Çocukların diş korkusunu tamamen üzerinden atmaları için de cesaret diploması veriyoruz. Korkarak ağlayarak gelen çocuklar şu an keyifle gelip tedavilerini olup merkezimizden dönüyorlar ”diye konuştu.

Etiketler: diş   çocuk   korku   babür cevheroğlu   ismail kurca  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki