Çocuk Parkını Bile Yaktılar

Yozgat'ta son zamanlarda devlet malına verilen zararın sorumlusunu Yozgat halkı olarak adlandırmanın yanlış bir tabir olacağını dile getiren Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, diğer illerden madde bağımlısı gençlerin il gezileri düzenlediği ihbarını aldıklarını belirtti.
Yayınlanma tarihi: 30 Temmuz 2015, Perşembe günü, saat: 19:56

Yozgat'ta son zamanlarda devlet malına verilen zararın sorumlusunu Yozgat halkı olarak adlandırmanın yanlış bir tabir olacağını dile getiren Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, diğer illerden madde bağımlısı gençlerin il gezileri düzenlediği ihbarını aldıklarını belirtti. Kesin olmamakla birlikte yaşanan olumsuzlukların sorumlularının onlar olabileceğini vurgulayan Akgün, bu konuda emniyet güçleriyle birlikte hareket ettiklerini söyledi.

Çatak Mahallesi’nde bulunan Arif Yılmaz Parkı’nın Pazar günü kimliği belirsiz kişiler tarafından yakılması açıklamalarda bulunan Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, Yozgatlı bir vatandaş olarak bu durumu şiddetle kınadıklarını vurguladı. Yozgat’ta son zamanlarda kamu mallarına verilen zararın bir hayli arttığını ifade eden Akgün, bu olayları Yozgatlı vatandaşların gerçekleştirdiğine inanmadığını, şehir dışından gelen madde bağımlısı gençlerin şehir turları düzenledikleri ihbarını aldıklarını ve bu olumsuz durumlarda onların parmaklarının olabileceği kanısında olduklarını dile getirdi.

ŞİDDETLE KINIYORUM
Arif Yılmaz Çocuk Parkı’nın yanması ile ilgili açıklamalarda bulunan Akgün, şu ifadelere yer verdi. Akgün: “Kimliği belirsiz kişiler tarafından Arif Yılmaz Parkımıza yanıcı bir madde dökülerek oyun parkımız tamamen tahrip edildi. Bu durumu Yozgatlı bir vatandaş olarak şiddetle kınıyorum. Bu gibi şeyler hiç hoş değil, toplum olarak bu gibi durumlara çok duyarsız kalıyoruz. İhbar bile yoldan arabasıyla geçen bir vatandaş tarafından itfaiyemize geldi. Mahalle sakinlerinden gelmedi bu ihbar. Oradaki halkın bu parka sahip çıkmalarını isterdik ama maalesef böyle bir durum gerçekleşti. Biz emniyete şikâyette bulunduk ama altından pek fazla bir şey çıkacağını zannetmiyorum.” dedi. 

ZARAR SON ZAMANLARDA ARTTI
Şehir dışından başıboş bağımlı gençlerin il gezilerine çıktığı duyumunu aldıklarını belirten Akgün, son zamanlarda Yozgat’ta kamu mallarına verilen zararın arttığını ve bu olayları Yozgat insanının yapabileceğini düşünmediklerini söyledi. Akgün: “Bağımlı gençlerin böyle olumsuzluklara neden olabilecekleri düşünülebilir, Yozgat’ta son zamanlarda kamu mallarına zarar verilmeye başlandı. Terminalimizde bazı olaylar yaşandı. Kuğulu parktaki ördekler ile ilgili sıkıntı yaşadık. Bazı gençler ördeklere zarar vermek istediler, terminalin açılır kapanır camları kırıldı. Son zamanlarda bazı parklardaki oyun grupları, banklar, çardaklar gibi yerlerde tahribatlar oluşmaya başladı. Ama bunları Yozgatlının yaptığına inanmıyorum. Son zamanlarda diğer illerden başı boş bağımlı gençlerin il gezilerine çıktığı duyumunu aldık. Bu konuda emniyet güçlerimizin biraz daha duyarlı olmalarını istiyoruz, gece ve gündüz çalışmalarını biraz daha sıklaştırmalarını istiyoruz. Bu konuda zaten emniyet müdürümüzle istişare yaptık.” şeklinde konuştu. 

VATANDAŞLARIN DUYARLI OLMASI GEREKİR
Bağımlı gençlerin barındığı ve risk oluşturmalarını engellemek için 100’ün üzerinde metruk vaziyetteki evleri yıktıklarını dile getiren Akgün, bu gençlerin topluma kazandırılması noktasında vatandaşların biraz daha bilinçli olmaları gerektiğini belirtti. Akgün: “Bağımlı gençlerin barındığı yaklaşık 100’ün üzerinde metruk ev yıktık. Bağımlı gençlerin bu tip evleri kullanarak risk oluşmalarını engellemek adına belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bununla ilgili emniyet teşkilatımızda çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağımlı gençlerin durumu sadece valilik belediye ve emniyet güçlerinin yapacağı işlerle halledilebilmesi mümkün değil. Bu alışkanlıkları kazanan gençlerimizin de topluma kazandırılması için vatandaşlarımızın da duyarlı olması lazım. Toplumdan dışlanmaları gerekiyor. Sahiplenilmesi gerekiyor.” ifadelerine yer verdi. 

Etiketler: ahmet akgün   çocuk   park   yangın  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki