Yozgat Belediyesi 2. Dönem Çocuk Meclisi üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne yaptıkları ziyaret ile birlikte, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı makamında ziyaret ettiler.

Yozgat Belediyesi, Kültür ve Sanat Danışmanı Fadime Solmaz öncülüğünde Ankara ziyaretine çıkan Yozgat Belediyesi çocuk meclisi üyeleri, Ankara'da ilk olarak Ulus'ta bulunan ve müze haline getirilen 1. Türkiye Büyük Millet Meclisini rehber eşliğinde gezerek, tanıma imkanına sahip oldular. 

1. Meclis ziyaretinin hemen arkasından TBMM yerleşkesine gelen çocuk meclisi üyeleri, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı ziyaret etmeden önce yine rehber eşliğinde TBMM genel kurul salonu ve diğer birimleri gezerek TBMM'nin çalışmaları hakkında bilgiler aldılar.

Yozgat Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı Fadime Solmaz ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı makamında ziyaret eden çocuk meclisi üyeleri, TBMM Başkanı Kahraman ile yaptıkları sohbetle TBMM hakkındaki soruların cevaplarını bulmuş oldular.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman çocuk meclisi üyelerine, yaptıkları görevin hayırlı olmasını dileyerek, "Bu istikbale ait bir temennidir. İnşallah bir gün, bu ve benzeri vazifelere gelirsiniz. Hayaller hakikatin tarlasıdır. İnsan alemde hayal ettiği müddetçe yaşar. Kendinize hedef koyun. Çocuklar gelecektir, düz beyaz kağıttır. Bizim inancımıza göre çocuklar günahsız doğar. Ona toplum, okul, aile yazılar yazar. İnşallah herkesin yazısı en güzel olur ve hepsi gayet iyi olur" dedi.