Çocuk meclisi, ilk ve son meclisi gezdi

Yozgat Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, ilk ve son meclis binalarını gezip, TBMM Başkanı hemşerimiz Cemil Çiçek'e makamında konuk oldular, Anıtkabiri gezdi.
Yayınlanma tarihi: 18 Mayıs 2015, Pazartesi günü, saat: 11:44

Yozgat Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, ilk ve son meclis binalarını gezip, TBMM Başkanı hemşerimiz Cemil Çiçek'e makamında konuk oldular, Anıtkabiri gezdi.

Divan Salonu'ndaki kabulde Çiçek'e kendilerini tanıtan çocuklar, Meclis'i gezdiklerini ve özellikle Genel Kurul salonunu beğendiklerini ifade etti. 

TBMM Başkanı Çiçek'in, "Orada bazen kavga oluyor, izliyor musunuz?" sorusu üzerine çocuklar, kavga görüntülerini izleyince heyecanlandıklarını söyledi. Bir öğrencinin "Kavga etmek yerine konuşarak anlaşsınlar" sözü üzerine Çiçek, "Bu sözü milletvekillerine dağıtalım. Yumruklarını değil, dillerini konuştursunlar" dedi. Başka bir öğrencinin "Birbirlerini dinlesinler, sözlerini kesmesinler" ifadeleri üzerine de Çiçek, "Doğru olan fikirlerini söylemek ve karşı tarafı da saygıyla dinlemektir" diye konuştu. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, ilk ve orta okul öğrencilerinin oluşturduğu Çocuk Meclisi üyelerinin, Yozgat'ın geleceğinde söz sahibi olacaklarının ifade etti. Arslan, yarının büyüklerinin şimdiden meclis çalışmalarını görmelerini istediklerini, bu bağlamda gerçekleştirilen gezinin verimli geçtiğini söyledi. Arslan, Ankara'ya giden Çocuk Meclisi üyelerinin ilk meclis ile birlikte mevcut meclis binaları ile Anıtkabiri ziyaret edip, gezdiklerini hemşerimiz TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından da makamda kabul edildiklerini kaydetti. 

 

Etiketler: çocuk meclisi   ankara   gezi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki