Çocuk Hastalar Unutulmadı

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca '8-14 Kasım Dünya Çocuk Kitapları Haftası'nda çocukları unutmadı.
Yayınlanma tarihi: 11 Kasım 2015, Çarşamba günü, saat: 12:16

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca '8-14 Kasım Dünya Çocuk Kitapları Haftası'nda çocukları unutmadı. Kurca, Yozgat Devlet Hastanesi’nde Çocuk Cerrahi servisinde yatan hastalara kitap hediye etti. 

Dünya Çocuk Kitapları Haftası sebebiyle okumanın önemine dikkat çekerek, hastanede yatarak tedavi gören çocuklara kitap dağıttıklarını belirten Genel Sekreter Op. Dr. İsmail Kurca, “Kasım ayının ikinci haftası 'Dünya Çocuk Kitapları Haftası' olarak kutlanmakta. Bu haftanın kutlanmasındaki  amaç çocuklara kitap okumanın önemini anlatmak, ailelerde farkındalık oluşturmaktır. Bizde bunu hatırlamak için hastanemizde yatan tedavi olan çocuklarımıza çam sakızı çoban armağanı kitaplar hediye ettik. Kitap okuma alışkanlığını kazandırmak tüm herkesin görevi olmalı. Kitap okuma alışkanlığı çok önemli. Bu bizim ileride yetiştireceğimiz çocukların dünya görüşünün daha iyi olmasını sağlayacak. O yüzden 'Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda' böyle bir farkındalık oluşturduk” dedi.

Genel Sekreterle birlikte kitap okuyan çocuklar; evde de kitap okuduklarını, hastanede kitap hediye edilmesinin hoşlarına gittiklerini dile getirerek teşekkür ettiler. Geçmiş olsun dilekleriyle ailelerle sohbet eden Kurca, hasta yakınlarının dilek ve önerilerini dinledi.

Etiketler: ismail kurca  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki