Çocuk Evlerine Bir Yenisi Daha Eklendi

Yozgat Mutlu Yuva, Mutlu Yaşam Derneği sevgiyle büyümeye devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 18 Aralık 2015, Cuma günü, saat: 10:12

Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği’ne bağlı çocuk evlerine bir yenisi daha eklendi. Böylelikle Yozgat’ta derneğe bağlı ev sayısı 4’ten 5’e yükselmiş oldu.
 
Zümrüt çocuk evi olarak adlandırılan evin ilk konuğu ise Vali Abdulkadir Yazıcı oldu.
Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’yı, Vali Yardımcısı Adnan Daldal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İbrahim Yücel, Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Dernek Başkanı Prof. Dr. Muhammet Fevzi Polat ve çocuklar karşıladı.
 
Vali Abdulkadir Yazıcı çocuk evlerinde Mevla’nın rızasına uygun tarzda, milli ve manevi değerlere saygılı bireylerin yetiştirildiğini vurgulayarak “Bu evlerde kendi çocuklarımıza verdiğimiz manevi iklimin, duaların,  ahlak ve edebin en güzelinin öğretildiğini biliyorum. Böyle bir hizmetin içinde bulunmak hakikaten Mevla’nın bir lütfudur” şeklinde konuştu.
 
Vali Yazıcı “Bu çalışmalar, belki ülkemizdeki bütün çocukları kucaklamaya yetmeyecek ancak bizler de gücümüzün yettiği ölçüde,  sorumluluğumuzu yerine getirmiş olacağız. Yeni açılan Zümrüt çocuk evimizle Yozgat’ta 4 olan ev sayımızı 5’e yükseltmiş olduk. Bu vesileyle, bu davaya gönül vermiş olan, ilgilenen ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza mutlu yarın, mutlu gelecek dilerken, inançlı ve imanlı birer insan olmalarını gönülden temenni ediyorum" diye konuştu.
 
Yeni açılan Zümrüt çocuk evinin minikleri ise Vali Yazıcı’yı güler yüzle karşılayıp, sofralarına davet ettiler. Çocuklarla tek tek ilgilenen Vali Yazıcı “ Zümrüt çocuk evimiz hayırlı olsun. İnanıyorum ki bu evimiz çocuklarımıza yakışacak güzel bir mekân olacak” dedi.

 

Etiketler: mutlu yuva   mutlu yaşam   çocuk evi   zümrüt  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki