Çimento Üretimi ve Bileşenleri

İnşaat Mühendisliği eğitiminde çimentonun daha geniş tanıtılmasına yönelik olarak, Yapı Malzemeleri, Beton Teknolojisi, Lif Takviyeli Betonlar ve Uygulama Alanları dersleri kapsamında “Çimento Üretimi ve Bileşenleri” konulu bir seminer düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 14 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 10:35

Bozok Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere İnşaat Mühendisliği bölümü 2., 3. ve son sınıf öğrencileri katıldı.  

Yozgat Votorantim Çimento Genel Müdürü Özgür Şahan’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde Şahan; dünyada en fazla kullanılan yapı malzemesi olan betonun en önemli bileşeni olması nedeniyle çimento inşaat mühendisliği alanında önemli bir yer aldığını belirterek betonun dışında da birçok yapı malzemesinde bağlayıcı olarak kullanıldığını, son yıllarda ilerleyen teknolojiyle beraber çimento esaslı kompozit malzemelerin üretiminde ve kullanılmasında artışlar meydana geldiğini ifade etti. Özgür Şahan,  öğrencilere çimento hammaddeleri, üretimi ve bileşenleri konularında ayrı ayrı sunum yaparak öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Etiketler: çimento   seminer   votorantim   özgür şahan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki