Çiğdemliler, Arabaşı Gecesinde Buluştu

Ankara’da yaşayan Çiğdemliler geleneksel hale getirdikleri Arabaşı gecesinde bir araya geldi.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 02:11

Çiğdemli Kültür ve Dayanışma Derneğinin tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenene arabaşı gecesi bu yılda büyük ilgi gördü. Birlik ve beraberlik adına örnek görüntüler sergileyen, dayanışmalarının büyüklüğüanü gösteren Çiğdemliler’in buluşmasına sanatçılar Murat Balaban ile Hülya Yıldız söyledikleri birbirinden güzel şarkılarla renk kattı.

ÇİĞDEMLİLER BULUŞTU

Ankara’da yaşayan Çiğdemliler geceye büyük ilgi gösterirken, arabaşı yutma yarışması ise geceye ayrı bir renk kattı. Ankara Mevlana Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen arabaşı gecesine Yozgatlı siyasetçiler, iş adamları, akademisyenler, bürokratlar ve sanatçılar Murat Balaban ile Hülya Yıldız da katıldı.

ASIL HEDEFİMİZ BİRLİK VE BERABERLİK

Çiğdemli Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Efe, göreve geldikleri günden bu yana sürekli hizmet peşinde koştuklarını belirterek, “Asıl hedefimiz birlik ve beraberliktir. Sen ben davası peşinde değiliz. Oysa ele ele verilse birlik olunsa bütün maddi manevi, bağışlarımızı ve aidatlarımızı derneğimize ödesek bir yerde toplansa birlik olunsa ne kadar güç elde ederiz. Maddi ve manevi güçlerimizi birleştirirsek Çiğdemlide hiç kimse aç ve işsiz kalmaz. Herşey plan ve proje ile çözülür” dedi.

ARABAŞI GELENEĞİ YAŞIYOR

Etkinlik için ayarlanan salon Ankara’da yaşayan Yozgatlılara yetmezken, ortaya çıkan tablo herkesin yüzünü güldürdü. Arabaşı geleneğini yaşatan, aynı zamanda bir araya gelmenin mutluluğunu paylaşan Çiğdemli Kasabası halkı, sanatçılar Murat Balaban ile Hülya Yıldız’ın söyledikleri birbirinden güzel şarkılar eşliğinde gönüllerince saatler geçirme fırsatı buldu. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki