Çiftçilere tohum desteği uyarısı

Yozgat İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce yapılan yazılı açıklama ile çiftçiler sertifikalı tohum kullanımı desteği ödemeleri konusunda uyarıldı.
Yayınlanma tarihi: 24 Ağustos 2015, Pazartesi günü, saat: 09:28

Yozgat İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce yapılan yazılı açıklama ile çiftçiler sertifikalı tohum kullanımı desteği ödemeleri konusunda uyarıldı.

Açıklamada, sertifikalı tohum kullanım desteğinin sertifikalı tohum kullanan çiftçiler ve tohum üreticisi adına sözleşmeli olarak üretim yapan tohum yetiştiricilerine verildiği belirtilerek, “Sertifikalı tohum kullanım desteği ile sertifikalı tohum üretim desteği ayrı destekler olarak değerlendirilecektir. Tohumculuk kuruluşları adına sözleşmeli olarak tohum yetiştiren çiftçiler sertifikalı tohum kullanım desteğinden, aynı alanda üretilen tohumları sertifikalandıran yetkilendirilmiş tohumculuk kuruluşları da sertifikalı tohum üretim desteğinden yararlanacaktır.

Sertifikalı tohum kullanım desteği ödemelerinin gecikmeden yapılabilmesi için 2015 yılı yazlık dönemine ilişkin veri girişlerinin ıslak imzalı ve mühürlü icmal 3’lerin en geç Ağustos 2015 sonuna kadar gönderilmesi gerekmektedir.

Destekleme uygulamalarında dönemlere (yaz-güz) ilişkin çiftçi müracaatı olmaması durumunda, müracaat olmadığına dair yazılı bilgilendirmenin 7 ve 8’nci maddelerde belirtilen tarihlerde BUGÜM’e yapılması gerekmektedir” denildi.

Etiketler: çiftçi   destek   tohum  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki