CHP'li Bayır, İzmir'deki Stat Sorununu Meclise Taşıdı

2015-2016 futbol sezonu yaklaşırken, İzmir kulüpleri kentteki statların kullanılamayacak durumda olması nedeniyle sıkıntı yaşıyor. İHA, 20 Temmuz 2015 Pazartesi
Yayınlanma tarihi: 20 Temmuz 2015, Pazartesi günü, saat: 14:10

2015-2016 futbol sezonu yaklaşırken, İzmir kulüpleri kentteki statların kullanılamayacak durumda olması nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Bu duruma duyarsız kalmayan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, konuyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a yazılı bir soru önergesi yöneltti.

Alsancak Stadı'nın yıkım kararı, Atatürk Stadı'nın bakımda olması, İzmir takımlarının taraftarlarını ayağa kaldırırken, İzmir takımlarının maçlarını oynayacak stat bulamaması üzerine CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır bu sorununu meclise taşıdı.

KOALİSYON İÇİN KRİTİK SÜREÇ, GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a yazılı bir soru önergesi yönelten Bayır, "Şehrimizin köklü futbol kulüplerinden Göztepe, Altay, Karşıyaka, Altınordu, Bucaspor ve İzmirspor yeni futbol sezonu başlamasına az bir süre kala maç oynayabilecek stat bulmakta gerçekten zorlanacaklardır" ifadelerini kullandı.

Alsancak Stadı için deprem riski nedeniyle yıkılma kararının alınması, Göztepe ve Karşıyaka için yapılacağı açıklanan stadyum inşaatlarına bir türlü başlanmaması, Atatürk Stadı'nın ise bakımda olması ve sezonun ilk haftalarına yetişmesinin mümkün olmaması nedeniyle yaşanacak sıkıntılardan bahseden CHP'li Bayır, Bakan Kılıç'a şu soruları yöneltti:

"İhtiyaçları açıkça ortada olan İzmir stadyumlarının bakım, onarım ve kapasite artırımı gibi fiziki düzenlemeler yapılması için bakanlık bütçesinden bugüne kadar kaynak ayrılması çok mu zordu?"

"2003-2015 yılları arasında bakanlık olarak kamu ve özel sektör işbirliğiyle hangi illere stadyumlar yapılmıştır? Hem nüfus hem de kulüplerin tarihsel geçmişleri göz önüne alınırsa İzmir gibi 4 Milyon 500 bin nüfuslu bir şehirde Avrupa standartlarına uygun bir stadın bugüne kadar yapılmaması sizce bir ayıp değil midir? Yoksa siyasi bir ayrımcılık mı söz konusudur?"

"2015-2016 sezonun da İzmir'in köklü kulüplerinin kendi şehirlerinde stat bulamaması ve başka şehirlerde oynayacak olmaları nedeniyle yaşayacakları maddi ve manevi kayıpları nasıl karşılamayı düşünüyorsunuz?" - İZMİR

2015 seçim sonuçlarıİl il seçim sonuçlarıKazanan milletvekilleri Tüm partilerin adayları.scmbnrlr {width:644px; height:120px;}.scmbnrlr > span:last-child {float:left; margin-right:0px;}.scmbnrlr > span {float:left; margin-right:20px;}

Etiketler: CHP'li   Bayır     İzmir'deki   Stat   Sorununu   Meclise   Taşıdı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki