Yozgat CHP İl teşkilatı, son günlerde billboardlardaki parti afişlerinin tahrip edilmesi olaylarına tepki gösterdi.

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, ‘’Afiş yırtarak seçim kazanılamaz, bu yapılanlar aslında demokratik hakların yok sayılmasıdır. Seçim güvenliğinin idare tarafından tam olarak sağlanamadığının göstergesidir’’ uyarısında bulundu. 

CHP adaylarının daha önce de afişlerinin tahrip edildiğini hatırlatan İl Başkanı Yaşar, son olarak CHP ile birlikte iktidar partisi ile birlikte seçim ittifakı yapan MHP’nin afişlerinin de tahrip edilmesinin, olayın kimler tarafından tezgahlandığını ortaya koyduğunu söyledi. Yaşar, ‘’Erken Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala kim olduklarını tahmin etmekte zorlanmadığımız siyasi parti mensupları tarafından CHP adaylarının, Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin yasalar çerçevesinde billboardlara astığı afişlerine yönelik saldırılar devam etmektedir. Son olarak, CHP ile birlikte iktidar partisinin birlikte seçime girdiği MHP’nin afişlerinin de tahrip edilmesi, bu işin arkasında kimlerin bulunduğunu da ortaya koymaktadır. İktidar koltuğu uğruna her şeyi yapmaktan çekinmeyen, yaklaşan seçimlerde yaşayacakları depremin habercisi olarak gördüğümüz bu tip davranışların kimeyse fayda getirmeyeceği gibi, sadece kafaları bulandıracağı, gereksiz gerginliklere neden olabileceği gerçektir. Hem Yozgat’ta hem de ülkemiz genelinde seçimlerin sağlıklı sonuçlanmasını, halkımızın tercihlerine her kesin sağduyu ile yaklaşıp, kabullenmesi gerekir. CHP olarak bunun mücadelesini verirken, billboardlardaki afişlerin yırtılıp, tahrip edilmesi ile ilgili de takibimiz devam edecektir. Herkes şunu bilsin ki; afişler yırtılarak seçim kazanılmaz’’ dedi.

CHP İl Başkanı Yaşar, Yozgat’ta güvenliğin sağlanması gerektiğini de hatırlatarak, ‘’Taraf olan partilere mensup gençler sokaklarda geziyorlar. Bu gençler, afişlerin tahrip edildiğini gördüğünde yapacakları müdahale ile birlikte yaşanılacakların sorumluluğu gerekli tedbirleri almayanların olacaktır. Hangi partiye mensup olursa olsun, hangi görüş ve düşünceye sahip olursa olsun, bir gencimizin burnunun kanaması bizleri ziyadesiyle üzer. Gereken tedbirlerin alınmasını, bu tip olayların tekrarlanmamasını istiyoruz’’ diye konuştu.