CHP Orta Anadolu milletvekilleri olarak bu illerin sorunlarını belirleyip, çözüm önerilerini ortaya koymak amacıyla bir “Orta Anadolu Çalışma Grubu” oluşturuldu.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in başkanlığında oluşturulan Çalışma Grubu’nda, uzun yıllar sonra CHP’den ilk kez milletvekili çıkaran Yozgat, Osmaniye, Kahramanmaraş, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Karaman ve Kastamonu illerinin milletvekilleri yer aldı.

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, 16 yıldır ülkeyi yöneten AKP’nin Orta Anadolu illerindeki karnesinin çok kötü olduğunu vurguladı.

Milletvekili Keven, “Fabrikaların kapandığı, insanlarımızın göç ettiği, tarım ve hayvancılığa kadar pek çok sorunla boğuşan Orta Anadolu illerinin ihmal edilmemesi için çaba göstereceklerini aktardı.

Keven, “Bu ihmalkarlığa Yozgat ilimiz en iyi örnek. Bu ilden iki başbakan yardımcısı çıkmasına rağmen, Yozgat’ta iş yerleri kapanıyor! İnsanlar göç ediyor! Ekilen tarım arazileri küçülüyor! Buğday, nohut para etmiyor! Mazot, gübre, ilaç gibi girdi maliyetleri kat be kat artıyor! Bu Çalışma Grubu aracılığıyla Yozgat’ın sorunlarını ülke gündemine taşıyacağız” dedi.