CHP'de İl Başkanı Abdullah Yaşar

Cumhuriyet Halk Partisi, Yozgat İl Başkanlığı Olağan Kongresi’nde Abdullah Yaşar, başkan seçildi.
Yayınlanma tarihi: 30 Aralık 2015, Çarşamba günü, saat: 10:22

Cumhuriyet Halk Partisi, Yozgat İl Başkanlığı Olağan Kongresi Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongrede il başkanlığı için Abdullah Yaşar ile Sebahat Nurdoğdu aday oldu. 1 Kasım seçimleri öncesinde atama ile göreve gelen mevcut başkan olan Ali Keven tekrar aday olmadı. 

CHP Yozgat İl kongresine Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP İl başkanı Ali Keven, Milletvekili adayı Onur Kaytan, Merkez İlçe Başkanı Kazım Eliaçık, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhamı Bakıcı, delegeler ve üyeler katıldı. AK Parti il başkanı Harun Lekesiz’de CHP il kongresine çelenk gönderdi.

Divan başkanlığını CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın yaptığı kongrede Çakmak Çetin ve Veli Şahin’de divan üyesi olarak görev aldılar. 99 delegesi bulunan CHP il kongresine 97 delege katıldı.  Oy kullanan 97 delegeden 55’inin oyunu alan Abdullah, yeni il başkanı oldu. Sebahat Nurdoğdu ise 42 oyda kaldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından gündeme geçildi. Yönetim kurulu faaliyet raporlarını ve hesap özetlerini genel kurulda okundu. Delegeler faaliyetleri oy birliği ile onayladı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından CHP İl Başkanlığı için delegeler sandık başına gitti. Oldukça sakin geçen genel kurulun oy verme işleminin ardından tartışma yaşandı. Seçim sonuçlarının ardından Merkez ilçe başkan adayı Mahmut Açıkgöz ve 7 Haziran’da milletvekili adayı olan Aslan Nurdoğdu seçim sonuçlarına ilişkin tepkilerini dile getirdiler. Ali Keven’i hedef alan iki partili daha sonra salondan ayrıldılar.

Seçim sonuçları ile birlikte teşekkür konuşması yapan Abdullah Yaşar, kongrede kazananın CHP olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde olacaklarını söyledi. 

Yaşar, “Yozgat’ta partimizin oylarını artırmak ve parti içi küskünlüklerin önüne geçmek için il ve ilçe teşkilatları arasında birlikteliği oluşturacağız. Kongremizi geride bıraktık, el ele, omuz omuza vererek çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Etiketler: chp   yozgat   abdullah yaşar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki