CHP seçim karargahını açtı

7 Haziran genel seçimleri öncesi milletvekili çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi, seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi.
Yayınlanma tarihi: 06 Mayıs 2015, Çarşamba günü, saat: 11:09

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat il teşkilatı haziran genel seçimleri için hazırladığı seçim irtibat bürosunu açtı. Açılış törenine CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım, İlçe Başkanları, Milletvekili adaylarından Hasan Aslan Nurdoğdu ve Zeynep Kılıçarslan Nurdoğdu ile çok sayıda partili katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışında konuşan CHP milletvekili ilk sıra adayı Hasan Aslan Nurdoğdu, 7 Haziran seçimlerinin kader seçimi olduğunu ifade ederek Yozgat halkının çok iyi düşünüp gelecekleri için oy kullanmaları gerektiğini söyledi. 7 Haziran seçimlerinde Yozgat halkından CHP’ye destek olmalarını isteyen Nurdoğdu, AK Parti hükümetine dur deme zamanının artık geldiğini ifade etti.

7 Haziran genel seçimleri öncesi milletvekili çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi, seçim irtibat bürosunun açılışını dün gerçekleştirdiği törenle yaptı. Açılış törenine CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım, İlçe Başkanları, Milletvekili adaylarından Hasan Aslan Nurdoğdu ve Zeynep Kılıçarslan Nurdoğdu ile çok sayıda partili katıldı.

Seçim irtibat bürosunun açılmasında büyük emek veren başta CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım’a teşekkür eden milletvekili ilk sıra adayı Hasan Aslan Nurdoğdu açılış konuşmasında ülke gündemini ve Yozgat gündemi ilgilendiren görüşlerde bulundu. AK Parti iktidarı boyunca Yozgat’ın üretemez hale geldiğini belirten Nurdoğdu: “13 sene önce Yozgat’ın nüfusu 700 bindi. Şimdi 400 bin. 13 yılda 300 bin gibi nüfusu ve 2 milletvekilini kaybettik. Buna rağmen memlekette yeni güzel şeylerin yapıldığını söylüyorlar. Yaptığınız ortada. Yozgat üretemez durumda. Yozgat tükettiği her şeyi diğer vilayetlerden ithal ediyor. Ürettiğimiz buğdaylar kalitesizliğinden dolayı un olmuyor, ekmek olmuyor. 20 tane un fabrikamız var kapalı, kilitli. Neden bu durumu düzeltemiyoruz, neden kaliteli buğday üretmiyoruz. 14 bin 500 km devasa bir coğrafyada yaşayan bu memleketin çocukları kendine yetecek gıdayı bile üretemiyor. Ben bunların takipçisi olacağım.” dedi.

7 Haziran genel seçimlerinin kader seçimi olduğuna değinen Nurdoğdu, Yozgat halkının bu seçimlerde oy verirken iyi düşünmeleri gerektiğini söyledi. Nurdoğdu: “Ülkemiz kötü yönetiliyor geçmişte farklı partilere oy vermiş vatandaşlarımıza saygı duyuyorum. Yalnız bu sefer laik demokratik cumhuriyetin daha da ileriye gitmesi çocuklarınızın, torunlarınızın daha iyi bir Yozgat’ta yaşayabilmesi için 7 Haziran’da çok iyi düşünerek oy kullanın. Bu seçim kader seçimidir ve bu seçimde Yozgat’a şimdiye kadar emek vermeyerek gelip kandıran insanlara bir dur demenin zamanı gelmiştir. Hayat endişesi duyan tüm insanlara sağlıklı bir şekilde 7 Haziran’da düşünmeleri gerektiğini ve bu seçimde CHP’ye destek olmalarını talep ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ülkenin kötü idare edildiğine de değinen Nurdoğdu son 13 yılda ülkede en kötü ekonominin yaşandığını belirtti. Nurdoğdu: “Ülkemiz son 13 yılın en kötü ekonomisini yaşıyor. Her tarafı ithalat her tarafı borç, her tarafı döviz bağımlılığı olan ülkede üretemiyoruz, üretemediğimiz içinde insanlarımız her geçen gün gündelik hayatını kötü bir şekilde yaşıyor. Sayın genel başkanımız geçenlerde açıkladı, sosyal devlet olabilmenin kurallarını. Asgari ücreti bin 500 lira yapmak ne kadar güzel bir olay. İmkansız mı hayır mümkündür, kaçak saraylar yapılır da vatandaşa bin 500 lira mı verilmez. En fakir aileye 750 lira verilir, mazot bir buçuk lira bal gibi olur.” ifadelerine yer verdi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki