CHP Milletvekili Adaylarını Tanıttı

Cumhuriyet Halk Partisi, Yozgat İl Başkanlığı, düzenlediği toplantı ile milletvekili adaylarını tanıttı.
Yayınlanma tarihi: 04 Ekim 2015, Pazar günü, saat: 23:11

Cumhuriyet Halk Partisi, Yozgat İl Başkanlığı, düzenlediği toplantı ile milletvekili adaylarını tanıttı. Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat İl Başkanı Ali Keven tanıtım toplantısı açılışında yaptığı konuşmada, Yozgat seçmeninin 2002’de Ak Partiye il genelinde yüzde 52 ile destek verdiğini, sonraki seçimlerde de yine yüksek düzeyde oy vererek destek olduğunu ifade ederek, "Bu çok ciddi bir katkı, ciddi bir güç, ciddi bir destek. Yozgat her zaman mevcut siyasi iktidara yüzde 50’nin üzerinde oy veren ilk beşin arasında olmuş. Yozgat ne olmuş diye bakarsak, AK Partinin iktidarı geçen süreçte Yozgat ili 684 bin nüfusu var iken 430 binlere düşmüş. 200 binin üzerinde bir göç vermiş. Kalkınan, gelişen, büyüyen bir ilde ciddi anlamda göç olmaz. Yozgat Türkiye’nin başkentine 2 saatlik bir mesafede olmasına karşın, Orta Anadolu’da gelişmişlik sıralamasında çok gerilerde. Hükümet tarafından çıkarılan teşvik yasaları Yozgat’a hiçbir şey kazandırmamıştır. OSB’deki 120 civarındaki parselin 23 adeti dolu durumda. İstihdama yönelik hiçbir ciddi yatırım olmamış Yozgat’ta. İşsizlik sayısı Türkiye ortalamasının çok üzerinde yüzde 20 oranındadır. İnsanımız büyük şehirlere ekmek bulmaya gidiyor. Yozgat nüfusunun üç katı Türkiye’nin değişik illerinde gurbetçi olarak yaşıyor. CHP iktidarıyla Türkiye gelişecek Yozgat gelişecek” dedi.

Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat birinci sıra Milletvekili Adayı Onur Kaytan’da 2002’den bu tarafa 250 bine yakın Yozgat’tan göçün yaşandığını milletvekili sayısının 6’dan 4’e düştüğünü fabrika sahalarının kapanıp istihdama yönelik hiçbir yatırım ortaya çıkmadığını söyledi. AK Parti iktidarında baskıcı bir unsur ortaya çıktığını dile getiren Kaytan, "Baskıcı unsurlardan kurtulmak için ne yapmamız gerekir? Hep birlikte topyekun CHP’ye CHP’nin adaylarına destek verip 1 Kasımda CHP’nin iktidarını kurmamız gerekiyor. CHP 1 Kasım‘da iktidar olacaktır, genel başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu da başbakan olacaktır” dedi.

Kaytan, “Sizlerin her zaman yanında, sizlere her zaman destek olacak bir vekil seçeceksiniz. Onun da buradan sözünü veriyorum. Her zaman Yozgat’ta olacağım, her zaman Yozgat için çalışacağım. Vaktimin çoğunu Yozgatlılara ayıracağım. Bizler Yozgat’ta büyüdük, Yozgat’ta yaşadık, Yozgat’ta istihdam sağlıyoruz. Kabrimiz de yine Yozgat’ta olacak. Çünkü biz Yozgatlıyız, Bozok Yaylasının yiğit evlatlarıyız. Muhtarlarımız ziyaret ediyoruz, esnafımızı ziyaret ediyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından CHP Yozgat Milletvekili Adayları Onur Kaytan, Ahmet Peker, Ahmet Karahan, Kemal Bayramoğlu, tanıtımı yapıldı.

Etiketler: chp   onur kaytan   ali keven  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki