CHP Yozgat İl Örgütü, referandum için hazırlıklarını tamamlayarak, alana inmek için geniş katılımlı bir toplantı düzenleyecek. Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Parti Meclis Üyesi Yıldırım Kaya, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz katılacak. 

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, Referandum oylaması kampanyasını başlattıklarını belirterek, “Geleceğim için hayır” sloganı belirlediklerini söyledi. Yaşar, logoda kız çocuğu ve güneşin kullanıldığını ifade etti. 

Yozgat’ta Pazar günü geniş katılımlı bir toplantı düzenleyeceklerini aktaran Yaşar, vatandaşlardan referandumda hayır oyu kullanmaları için destek istedi. Yaşar, özellikle de tek adam rejimine , Pparti devletine, meclis tasfiyesine, sorumsuz yönetime, teslim alınmış yargıya, ekonomik krize, teröre, ortak değerlerin tahribine, bölünmeye ve seçilmiş krallığa hayır denilmesi gerektiğini ifade etti. 

Yaşar, “Hayır kampanyasının startını vereceğimiz toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Parti Meclis Üyesi Yıldırım Kaya, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz katılacak” dedi.