Çeyrek altın ne kadar?

Bugün 23 Aralık 2015 Salı. Altın fiyatlarında bugün durum ne? Çeyrek altın ne kadar? İşte size 23 Aralık 2015 altın fiyatları...
Yayınlanma tarihi: 23 Aralık 2015, Çarşamba günü, saat: 07:30

Altın piyasasındaki hareketlilik seri bir şekilde devam ediyor. Altın, Fed sonrası dikkatlerin gelecekteki faiz artırımlarının hızına çevrilmesinin ardından yükseldi. Peki bugün altın durumlarında fiyatlar ne oldu? Altın fiyatları yükseldi mi yoksa düştü mü? İşte size 23 Aralık 2015 Ata tam, cumhuriyet, yarım ve çeyrek altın fiyatları...

Kapalı çarşıda gram altının alış fiyatı 101,27 liradan 101,38 liraya cumhuriyet altının alış fiyatı 674,27 liradan 684,46 liraya, ata tam altının alış fiyatı 676,06 liradan 683,81 liraya yarım altının alış fiyatı 324,23 liradan 332,34 liraya çeyrek altının fiyatı 162,12 liradan 166,17 liraya satıldı.

Altın neden önemlidir?

Tarihte Mısır hükümdarları zamanında MÖ 3200 yıllarında, altın darphanelerde eşit boyda çubuklar halinde çekilerek para olarak kullanıldı. Au Latince Aurum kelimesinden gelmektedir. Peru‘da MÖ 2000 yılına ait altın ziynet eşyaları kalıntılarına rastlanmış olup, Amerika kıtasındaki Aztekler ve İnkaların da altına tutkun oldukları bilinmektedir.

Altın en değerli yatırım aracıdır. Yarınını korumak için altına yatırım yapılmalıdır. Altın dünya‘daki siyasi ve genel duruma göre hareketlilik gösteriyor. Altın en fazla siyasdi duruma göre şekilleniyor. Altın fiyatlarında hareketlilik anlıktır. Dünya‘nın en değerli maden aracıdır. Altın en fazla Pakistan, Tunus ve Sri Lanka ülkelerinde bulunuyor.  Altının hem hediye hem de sürekli yatırım aracı olarak kullanılması altın fiyatlarının sürekli değişmesine neden olmaktadır. Dünya‘nın en değerli madeni olan altın sürekli insan elinde farklı şekillerde işlenmiştir. Altın çok çeşitli yatırım aracıdır. Tam, yarım, gram, çeyrek gibi... Farklı ülkelerde ortaya çıkan ekonomik kriz o ülkenin para durumunu doğrudan etkiler.İnsanın, altına olan tutumu biraz garip. Kimyasal açıdan altın hiç de ilginç bir madde değil. Diğer elementlere güçlükle tepki verir. Fakat yine de 118 farklı seçeneğin bulunduğu periyodik tabloda, insanın, para birimi olarak seçtiği tek element.

Etiketler: Çeyrek   altın   ne   kadar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki