Çevre yolu da yalan oldu

Durmaz "Seçildikleri günden bu tarafa koro halinde Yozgat’a sözler verenlerin hiçbir sözü yerine gelmedi. Yozgat Çevre Yolu da yalan oldu."
Yayınlanma tarihi: 19 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 14:28

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, Yozgat gündeminde olan çevre yolunun yapılmasının artık bir hayal olduğunu belirterek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım’ın 2012 yılında, "Yozgat’ın güneyini boydan boya geçen bir çevre yolu yapmaya karar verdik. Bunun adımlarını attık. Hayırlı, uğurlu olsun” dediğinden bugüne tam olarak üç yıl geçti dedi.

Milletvekili Durmaz eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ise “Yozgat’a çevre yolu yapılıp yapılmamasında halkımızın düşüncelerini önemsiyorum. Çevre yolunu isteyen çoğunlukta hemşerilerimiz var, biz bunu onların isteği doğrultusunda değerlendiriyoruz. Ödenek konusunda bir sıkıntımız yok.” dediği hatırlatarak Konun takipçisi olmayan, İktidarın Yozgatlı temsilcileri yüzünden, Kara Yolları Genel Müdürlüğü tarafından 25 kilometre olarak planlanan Yozgat Çevre Yolu, 2015 Kamu Yatırım Programına alınmadığını söyledi.

"Kampus yolu güzergah değişikliğini çevre yolu yapımı şartına bağlayan yetkililerin verdiği sözleri de havada kaldı" diyen Milletvekili Durmaz "Yozgat Bozok Üniversitesi içerisinden geçen yolda elim kazalar meydana gelmesi neticesinde güzergah değişikliği ile ilgili olarak 2011 yılında vermiş olduğum soru önergesine ilgili bakanın verdiği cevapta da konu çevre yoluna bağlanarak geçiştirilmiştir.
Sayın Bekir Bozdağ’ın Bozok Üniversitesinde yaptığı konuşmada, “Üniversitemizin içinden geçen yolu üniversitenin dışına taşımak Rektörümüzün ve üniversitedeki herkesin ortak talebi. Bizim de ortak talebimiz. Ulaştırma Bakanlığı ile gerekli görüşmeler mutabakatlar sağlandı. İnşallah Yozgat’ımıza projesi devam eden çevre yolu kapsamında bu yol da dâhil edilecek. Bu çerçevede yol kampüsün kendi öz mülkü haline gelecektir. Oradan araç geçişini de o yol tamamlandığı zaman sona erdirmiş olacağız” sözünden bu yana yaklaşık 16 ay geçmesine rağmen bir arpa boyu yol alınamamıştır. Bu çerçevede çevre yoluna bağlı olarak planlanan kampus yolu da maalesef hiç arzu etmememize rağmen yine “Kampus yolu ölüm yolu” olarak anılacak demektir." diye ifade etti.

AŞK DEDİĞİN YOZGAT YOLU GİBİ OLMALI HİÇ BİTMEMELİ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz basın açıklamasının devamında şunları kaydetti " Gençlerimiz bir kez daha haklı çıktı. Sosyal medyada dedikleri gibi, “Aşk dediğin Yozgat Yolu gibi olmalı, hiç bitmemeli” demişlerdi. Öyle de oldu.

Yozgat’ın yolları ile ilgili, 2012 yılında TBMM Başkanlığı aracılığı ile Ulaştırma Bakanına yolun yapımı ile ilgili sorular yönelttim. Ancak Bakan bu sorularımı cevaplama gereği bile duymadı. Konuyu Meclis’te bizzat bakana sordum bakan yine yuvarlak cümlelerle geçiştirdi.
- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım’ın 10.03.2012’de Yozgat’ta, Delice Ayrımı-Yerköy arası 59 km yol ve Yerköy Ayrımı-Yozgat-Sorgun arası 61 km yol ile ilgili olarak;
“Mevsim şartları düzelince yapım başlanacak boydan boya yapılarak geliyor. Şu anda asfalt olmaz biliyorsunuz kış mevsimi” dediğinden bu yana üç yıl geçti.
Sayın Bekir Bozdağ’ın bir açılışta eski Bakan Binali Yıldırım'a da seslenerek “Sayın Bakanım Yozgat'ı dünya ile buluşturdunuz. Sadece çağrı ile değil, karayoluyla da buluşturuldu. İnşallah bu sene ihalesi bitmiş durumda karayolumuz sıcak asfalt olacak. Bakanımızın ifadesiyle 'otoban gibi olacak'.” Sözlerinden bu yana üç yıl geçti.
Yol yapım işlerinin geciktiğini itiraf eden Bekir Bozdağ’ın 2013 yılında, "Ancak geçen yıllarda malzeme temini konusunda sıkıntı yaşandığı için yollarımız yapılamadı. Bu yıl yollarımızın önemli bir kısmı inşallah tamamlanacak.” Dediğinden bu yana yaklaşık iki yıl geçti.
2015 yılı Kamu Yatırım Programı’na göre yapımı devam eden, önce sathi kaplama yapılan ancak şimdi sıcak karışımla kaplama yapılmaya çalışılan duble yolsuzluk yollarının da en erken 2018 yılına kadar bitirilmesi öngörülmektedir.
Ancak, rakamlar baz alındığında bu öngörüler de gerçeklerden oldukça uzaktır. 2015 yılı Kamu Yatırım Programı verileri ile sadece iki örneği incelediğimizde fotoğraf gayet ne olarak ortaya çıkmaktadır.

Etiketler: sadir durmaz   yozgat   mhp   çevre yolu   iktidar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki