Cennet Köşkünün Emanetleri Yazıcı'yı Ziyaret Etti

25 Temmuz günü devletin ve milletin bekası için görev yaparken, Diyarbakır Lice ilçesinde şehadet şerbetini içen Bozok Diyarının yiğit evlatlarından Uzman Çavuş Mehmet Koçak’ın geride kalan Emanet’leri valiliğimizi ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 19 Ağustos 2015, Çarşamba günü, saat: 21:43

25 Temmuz günü devletin ve milletin bekası için görev yaparken, Diyarbakır Lice ilçesinde şehadet şerbetini içen Bozok Diyarının yiğit evlatlarından Uzman Çavuş Mehmet Koçak’ın geride kalan Emanet’leri valiliğimizi ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, İmzalı Şehadet Belgelerini, Vali Abdulkadir Yazıcı ve İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım tarafından şehit Uzman Çavuş Mehmet Koçak’ın ağabeyi Satılmış Koçak ve eşi Dilek Koçak’a verildi.
 
Şehadet Belgelerinin takdimi esnasında Vali Yazıcı Şehit Uzman Çavuş Mehmet Koçak’ın lise 3’e giden oğlu Enes ile ilkokul 3’e gidecek olan kızı Gülten Naz’ı bağrına basarak “Babanız bin yıldır İslam’ın bayraktarlığını yapan necip Türk milletin bekçiliğini yaparken, 39 senedir taşıdığı emanet canını onu yaratan Yüce Mevla’sına geri verdi” dedi.
 
Bin yıldır Türk Milletinin üzerine gelen haçlı ruhu ve intikam hissi kıyamete kadar sürecektir diyen Yazıcı “Her devirde olay aynı ama figüranlar farklı farklı olacaktır. Bazen Ermeni, bazen Rus, bazen Fransız, bazen İngiliz, bazen içerden, bazen de dışardan olacaktır. Ülkemizin; Türk dünyası, İslam alemi ve mazlum milletlerin umudu olmasından rahatsız olan Ehl-i Salib asırlarca çeşitli projeleri uygulamaya koymuşlardır. İşte bu son oyunlardan birinde şehit düşen eşiniz ve babanız Mehmet Koçak’ın şan ve şerefini ömür boyu büyük bir gurur içerisinde taşıyacaksınız. Onun cennet sarayındaki makamına hepimiz gıpta edeceğiz” şeklinde konuştu.

Vali Yazıcı” Sizler yüce devletimizin ve necip milletimizin emanetisiniz. Şehidimizi nasıl başımızın üstünde, yüreğimizin ortasında, büyük bir maneviyat ortamında toprağa verdiysek, sizlerde bizim için birer aziz emanetsiniz. Ömürleriniz süresince bu devlet, Türkiye Cumhuriyeti sizlerin yanında olacaktır” dedi.

Etiketler: mehmet koçak   şehit  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki