Novada Yozgat Alışveriş Merkezi’nde Gazeteci, Foto Muhabiri Seyfi Çelikkaya’nın da fotoğraflarının yer aldığı 'Adım Adım Yozgat' sergisinin açılışı yapıldı.

Daha önce, Yozgat Belediyesi Kültür Merkezi, Merkezi Bursa'da bulunan Yozgat ve İlçeleri Kültür, Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde, Bozok Üniversitesi, Kültür Müdürlüğü’nde kişisel ve karma açtığı sergilerle fotoğrafları ilgi gören Çelikkaya, bu kez Novada Yozgat AVM’nin açılışında fotoğraflarını sergiledi. Davetliler tarafından yoğun ilgi gören sergi Yozgat halkından tam not aldı.

Gazeteci Seyfi Çelikkaya, Yozgat ile ilgili farklı fotoğrafları çekmeyi çok sevdiğini, imkanları dahilinde ilin her toprağına gidip, çekimler yaptığını söyledi. 

Çelikkaya, "Bu fotoğrafları zaman içerisinde, gelen talepler doğrultusunda sergiliyorum.  Novada Yozgat AVM açılışında yer alan sergide daha önce sergilemediğimiz fotoğrafları kullandık. Bununla birlikte, bana ait olmasına karşın yaygın olarak farklı alanlarda iznim olmadan kullanılan bazı fotoğraflara da bu sergide yer verdim. Umarım, beğenilir. Fotoğrafların basımı ve hazırlanmasını da yine Yozgat’ta Foto Yalçın Stüdyosunda Erkan Yılmaz ile birlikte gerçekleştirdik" dedi.