Çelik, gelişip büyüme için hizmete talibim

AK Parti Yozgat Milletvekili aday adayı Ayhan Çelik, milletvekili oldukları takdirde Yozgat’ın tarım, hayvancılık, sanayi ve turizm yönünden gelişmesi için hem proje üreteceklerini hem de proje üretilmesi için destek vereceklerini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 01:56

Yozgat Belediyesi Kentpak Sosyal Tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyerek Yozgat’ın gelişmesini sağlayacak projeleri hakkında bilgi veren AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Ayhan Çelik, “Benim düşüncemde bir milletvekili ilinin gelişmesi için Ankara’da proje beklemez. Proje üretir, proje üretimini sağlayacak çalışma yapar ve üretilen projelerin hayata geçirilmesi için gerekli bütün destekleri verir” diye konuştu.

Yozgat’ın sorunlarını ve çözüm yollarını çok iyi bildiğini ifade eden Çelik, “Bir sanayici olarak Yozgat’ın gelişmesi için neler yapılması gerektiğini çok iyi biliyorum. İktidarın desteği ile bu gelişim daha da hızlanacaktır. Yozgat’ta hızlı tren çalışmaları sürüyor, ancak bir yatırımcı için havaalanı çok önemlidir. Bu sebeple havaalanını yapımını hızlandırılması gerekmektedir. Teşvik sisteminde Yozgat 5’inci bölgede yer alıyor. Her yatırımcı nerede daha fazla kar yapabilecekse yatırımını oraya yapacaktır. Bu sebeple Yozgat’ın teşvik sıralamasının yükseltilmesi gerekiyor. Ankara ve çevresi Çankırı’ya, Akdeniz’den gelen Aksaray’a, Ege’den gelen Afyon ve Uşak’a, İstanbul’dan gelen Düzce’ye yatırım yapıyor, Yozgat’ı tercih eden olmuyor. Altıncı bölge olursa birçok yatırımcı da Yozgat’ı tercih edecektir. Bu sebeple Yozgat’ın teşvik bölge seviyesinin 6’ıncı bölge getirilmesi gerekiyor” ifadelerine yer verdi. 

Yozgat’ın termal sular bakımından çok zengin olduğun ancak yeterince değerlendirilemediğini ifade eden Çelik, “Bu sıcak sularımızı hem turizmde hem darımda en iyi şekilde kullanmamız gerekiyor. Termal turizmle seracılığın bir yapmamız gerekiyor. Jeotermal enerjiyi sadece seracılıkta veya termal turizmde kullanmak yerine ikisini entegre şekilde kullanacak proje hazırlanmalıdır. Yine Hayvancılık Organize Sanayinin kurulmasını sağlamalıyız. Üniversitemizin gelişmesi için ilçelerimizde yüksek okul ve fakülteleri eğitime sunmalı, öğrencilerin barınacakları yurtların yapılması gerekir. Yurt konusunda sadece yükseköğretim değil lise bazında da büyük eksikliğimiz var bu eksikliklerin giderilmesi gerekiyor. Biz bu sorunların hepsini çözeceğiz, yatırımcının ilimize yatırım yapması için gerekli her türlü kolaylığı sağlayacağız. Özellikle Kayserili iş adamlarının Yozgat’a yatırım yapmalarını sağlamak için Boğazlıyan ilçemizi iyi değerlendirmeli ve Boğazlıyan ilçemize organize sanayi bölgesi kurmalıyız” şeklinde konuştu.

Yatırımın nasıl yapılacağı, kimlerden yardım isteneceğini çok iyi bildiklerini vurgulayan Çelik, “Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız her şehrin gelişmesi için proje beklemektedir. Biz de inşallah projelerimizle ilimizin gelişmesi için ne gerekiyorsa onu yapacağız” ifadelerini kullandı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki