AKP'den Yozgat Belediye Başkanı seçilen Celal Köse, eski başkan Kazım Arslan'dan görevi devraldı.

Yozgat Belediyesinde düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Köse, yaptığı hizmetlerden dolayı Arslan'a teşekkür etti.

Celal Köse, Kazım Arslan'ın son 5 yılda hizmet çıtasını yükselttiğini belirterek, "İnşallah bizlerde şahsından devraldığımız bayrağı, çıtayı daha da yukarı taşımak için elimizden gelen çabayı gayrete hep birlikte yapacağız.

Her birimiz ayrı ayrı partilerden aday olduk ama 31 Mart akşamı seçim bitti. Bundan sonra Allah kısmet ederse parti rozetimizi çıkardık. Bize oy veren vermeyen, bizi destekleyen desteklemeyen her bir kardeşimizin belediye başkanı olacağız. Özellikle önceki dönem belediye başkanlarımıza şehrimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şehrimizi yöneten başkanlarımız Yozgat halkının oyları ile seçildi. Onlardan aldığımız bayrağı daha yukarı taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Eski Belediye Başkanı Kazım Arslan'da Yozgat'ta hoş bir sada bıraktıklarını ifade etti. Arslan, "İlk gün ki heyecanımdan bir şey kaybetmeden sürdürmüş olduğum Yozgat Belediye Başkanlığı görevini 5'inci yılın sonunda ve Yozgat'ımıza hizmet etmenin onuru, gururu ile devrediyorum. 5 yıl boyunca Yozgat'ımızın huzur içinde yaşanabilir bir şehir olması, gerçek bir şehir görünümüne kavuşması, bir şehir kimliğine kavuşması için gayret ettik. Noksanıyla, fazlasıyla, ilimize güzel işler kazandırdığımıza ve baki kalan kubbede bir hoş sada bıraktığımıza inanıyorum" dedi.