Celal Atik'te Çalışmalar Başladı

Tarihi Yozgat Lisesi’nin gerçek kimliğine kavuşturulmasının yanında, zamanımızın teknolojileri de kullanılarak boğulmuşluktan kurtarılıyor.
Yayınlanma tarihi: 15 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 08:22

Yapıldığı dönemin imkânsızlıkları ve geçen yüzyıl içerisinde yanlış yapılanmalar nedeniyle teressübata boğulan Yozgat Lisesi etrafını çevreleyen yapılardan kurtarılıyor. Yozgat Lisesi ve Celal Atik inşaat alanında inceleme yapan Vali Yazıcı, onarım ve yapımlar kapmasında gelecek dönem içinde sonradan yapılan yurtların da bu alandan taşınarak, boşalan yerlerin tamamen rekreasyon alanı olarak kullanılacağını ve modern peyzaj usullerine göre ağaçlandırılacağını söyledi. Vali Yazıcı, bundan böyle Yozgat Lisesi ve Celal Atik Ortaokulunun yeni binasının Lise Caddesinde yürüyen Yozgatlılara gülümseyeceğini belirtti.
 
Okullar tatil edildiğinde Celal Atik Ortaokulu’nu, Tarık bin Ziyad’ın gemileri yakması misali yıkılacağını belirten Vali Abdulkadir Yazıcı, Yeni Celal Atik Ortaokulu müteahhidinin binayı gelecek öğretim yılına yetiştirebilmesi için her gün işin seyriyle ilgili rapor istendiğini ifade etti.
 
Yeni Celal Atik Ortaokulu’nun ön kısmının da; Yozgat Lisesi’nin eski bahçesinden daha geniş olacağını belirten Vali Yazıcı, sıranın Meteoroloji binası ve Jandarmaya ait lojmanlara gelindiğini, meteoroloji binasının ve jandarma ön istinat duvarının yıkılarak, estetik ve şehre yakışan yenir duvar projelendirildiğini, bu çalışmalardan sonra kısa süre içerisinde Belediye’ye kaldırım düzenlemelerinde yeni bir yer daha açılacağını söyledi.

 

Etiketler: celal atik   ortaokul   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki