Celal Adan’dan Ülkücülere Hakaret

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ın yaptığı yazılı açıklamada Genel Başkan Adaylarına yönelik kullandığı ifadeler camiada şok etkisi yarattı.
Yayınlanma tarihi: 16 Nisan 2016, Cumartesi günü, saat: 13:53

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ın yaptığı yazılı açıklamada Genel Başkan Adaylarına yönelik kullandığı ifadeler camiada şok etkisi yarattı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan partideki kurultay sürecine yönelik yaptığı açıklama ile ortalığı karıştırdı. Adan açıklamasında “Partimiz, nesebi gayri sahih birtakım sözde siyasi karakterlerin küçük akıllarına oyuncak olmayacak kadar büyüktür” sözleriyle genel başkan yardımcılarına yönelik  akılalmaz ifadelerle yüklendi. “Nesebi Gayri Sahih” ifadesi sözlüklerde “soyu belli olmayan, evlilik dışı doğan çocuk” olarak tanımlanırken, halk arasında kullanılan “piç” küfürünün karşılığı olarak biliniyor. İşte Adan’ın Açıklamasında yer alan o şok ifadeler:  “Türkiye’nin birliğinin, dirliğinin ve istikbalinin son kalesi MHP’dir. Bu kaleye içeriden dışarıdan yapılan taarruzların farkındayız. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’i hedef tahtasına koyanlar, aslında Türk milliyetçiliğini ve Türklüğü bölmek, kontrol altına almak istemektedir. Sonuna kadar bu art niyetlilerle mücadele edeceğiz. Partimiz, nesebi gayri sahih birtakım sözde siyasi karakterlerin küçük akıllarına oyuncak olmayacak kadar büyüktür.”

Etiketler: celal adan   mhp  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki