Çekerek'te Su Yatırımları Devam Ediyor

Çekerek Belediyesi başlattığı alt yapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 29 Aralık 2015, Salı günü, saat: 16:09

Çekerek Belediyesi, toplam bedeli yaklaşık 1 Milyon TL olan bulan, su deposu çalışmaları başlatarak, ilçede daha önceki dönemlerde yaşanan su sorunun önüne geçmeyi hedefliyor.

Çekerek Belediye Başkanı Bedrettin Bozkurt, Karakuyu Köyünde açtıkları su kuyularının zamanından  çok önce kuruması ve bunun sonucunda, yaz dönemleri içerisinde, ilçenin bazı mahallerine su verilememe durumunun ortaya çıkmasıyla birlikte, sorunun tamamen ortadan kaldırmaya yönelik çalışma başlattıklarını belirtti.

Başkan Bozkurt yaptığı açıklamada, "Bağlarbaşı ve Yeniyol Mahallesinin suyu, Karakaya, Kuruçay ve Kayalar Köyleri mevkiindeki su kuyularımızdan geliyordu. Karakaya Köyünden gelen su kuyularımız yaklaşık 2 ay önce beklediğimizden çok önce kurudu. Gelecek yazdan itibaren Bağlarbaşı ve Yeniyol Mahallerimizin su sıkıntısı problemi ile karşı karşıya kalma durumu vardı. İlçemize 1 yıl önce getirdiğimiz yeni suyu Bağlarbaşı ve Yeniyol Mahallesi su depolarına şebeke hattı verememiştik. Yaklaşık 1 milyonluk TL'lik bir çalışma ile iki su depomuza da su çalışması başlattık. Aynı zamanda yeni su kuyusu yanına yeni kuyu açarak, ek pompalar ilave edeceğiz. Bu çalışmları da belediyemizin imkanları ile yapmamız mümkün değildi. Hibe su boruları temin ettik. Aynı zamanda Yozgat Belediyesi'nden de, maliyeti çok büyük olan akıllı su pompaları için destek sözü almıştık. Ek çalışmalarla ilçemizin bir daha su problemi yaşamaması için, yatırımlara imkan buldukça devam edeceğiz." dedi.

Etiketler: çekerek   bedrettin bozkurt  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki