Çekerek'te Park Alanları Düzenleniyor

Çekerek’te 'Kızlar Kayası' bölgesindeki mesire alanında başlatılan düzenleme çalışmaları devam ederken, ilçe merkezinde de mahalle aralarına çocukların da yararlanabileceği parklar yapılmak üzere çalışmalar devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 22 Ağustos 2015, Cumartesi günü, saat: 09:34

Çekerek Belediye Başkanı Bedrettin Bozkurt, ilçe merkezine 4 kilometre mesafede Çekerek Irmağı kenarında, yüksek bir kayalık üzerinde bulunan Kızlar Kayası’nın da yer aldığı mesire alanında çevre düzenlemesi ile birlikte yeni bir tesis yapmaya çalıştıklarını söyledi. Bozkurt, Ceneviz döneminden kalma olan Kızlar Kayası karşısındaki tepe üzerinde bulunan ’Şato’ isimli sosyal tesis yanına yeni bir tesis daha yapmaya çalıştıklarını kaydetti.

Yozgat’ın en güzel yerlerinden biri olan Kızlar Kayası’nın turizme kazandırılmasını arzu ettiklerini kaydeden Bozkurt, ''Çok sivri bir kayanın üzerinde, toprak altından, 200 basamak merdivenle inilen Kızlar Kayasının toprak yüzeyinden, 3 metre aşağıda, kapısı var. Hemen önünden, Çekerek ırmağı geçiyor, yanında Çekerek ırmağı üzerine kurulan Süreyya Bey Barajı bulunuyor'' dedi.

Bozkurt, Kızlar Kayası’nın tam karşı kesiminde, barajı da rahatlıkla görebilen tepe üzerinde sosyal tesisler yapıp, çevre düzenlemesi ile cazip hale getirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Bozkurt, bununla birlikte ilçe merkezinde de park çalışmalarına başlanıldığını söyledi. Bozkurt, ''Yeni park-bahçe, çocuk oyun ve spor alan çalışmamız devam ediyor. Uygun alan ve kaynak bulduğumuzda ilçemizin çocukları için park çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek. Bazı parklarımız büyük, bazıları küçük çaplı olacaktır'' diye konuştu.

Etiketler: çekerek   bedrettin bozkurt   park  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki