Bozok Üniversitesi "Bahar Şenlikleri" organizasyonu için, Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse, Yozgat Belediye Başkanlığı Sosyal-Kültürel faaliyetlerden sorumlu danışmanları Fadime Solmaz, Serkan Sönmez başkanlığında, Çekerek İlçe Kaymakamı Mesut Tabakçıoğlu, Çekerek Belediye Başkanı Bedrettin Bozkurt ve daire amirlerinin de hazır bulunduğu ilçe belediye salonunda toplantı yapıldı. 

Çekerek’in tarihi, kültürel, yöresel, folklorik birikimlerini 'Bozok Üniversitesi Bahar Şenlikleri'nde en iyi şekilde tanıtılması amaçlanırken, düzenlenen toplantı sonrasında Belediye Başkanı Bedrettin Bozkurt tarafından konuklara şatoda yemek verildi. 

Çekerek Belediye Başkanı Bedrettin Bozkurt, Bahar Şenlikleri nedeniyle ağırladığı konuklara ilçe barajı ve çevresi gezdirilerek tanıtımı yapıldı. 

Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse, Çekerek ilçesinin, bu kadar güzel bir ilçe olduğunu hayal dahi edemediklerini ifade ederek. "Böyle güzel ilçe mutlaka Meslek Yüksek Okul açmamız gerekiyor. Meslek Yüksek Okulu'nu’ gündemine aldığını ifade etti.

Özköse, "MYO şartlarını taşıyan 50 dönüm arazi ve okul binası pansiyonları hazır olsa idi okulu tereddütsüz açabilirdik.” dedi.