Çekerek Belediyesi, ilçede atık suların arıtılması için kanal ve inşaat çalışmalarına başladı.

Göreve geldiklerinde yapacakları ilk projelerden birisinin, ilçeye atık su tesislerinin kazandırılması olduğunu söyleyen Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır,  Çekerek'in turizm kenti olması, balıkçılık ile Türkiye pazarında yerini alması için, Çekerek Barajını korumak ilçede yaşayan herkesin görevidir dedi.

Başkan Çakır, atık su tesisleri inşaatının başlamasıyla birlikte yaptığı açıklamada şunları kaydetti; "Bu sebeple Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay beyefendinin destekleriyle Toplam 25 milyon TL maliyetli bir yatırımı şehrimize kazandırmak için bugün kazı çalışmalarına başladık.

AKP İlçe Başkanımız Mehmet Akkan, teşkilat mensubu ve belediye meclisi üyesi arkadaşlarımızla beraber inşaat alanında kazı çalışmasını yerinde inceleyerek, proje hakkında bilgilendirmelerde bulunduk.

İnşallah tamamladığımızda da ilçemizin en büyük eksikliğini de gidermiş olacağız. Çekerek balıkçılığı bu vesileyle canlanacak ve ilçemiz balıkçılık alanında, ülkemizin cazibe merkezi haline gelecektir.

Bu projemizin gerçekleşmesin de, başta Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay beyefendi olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."