Ak Parti Çayıralan İlçe Başkanı Arif Akpınar ve beraberindeki partililer CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu'nun yaptığı konuşmalardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla Çayıralan Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundular.
 
Ak Parti İlçe Başkanı Arif Akpınar, Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner, İl Genel Meclis Üyeleri Abdulbaki Karataş, Bülent Akpınar ve  15 partili ile  Kılıçdaroğlu hakkındaki suç duyurusu için Çayıralan Adliyesine giderekdilekçe verdiler.

Akpınar, Çayıralan Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı ifadeleri esefle kınadıklarını söyledi.


“Demokrasinin hakim olduğu toplumlarda halkın hür iradesini yönetime yansıtmasının en temel ve etkili yöntemi seçimlerdir. Seçimler halkın yönetime katılmasının en uygun aracıdır” diyen ilçe Başkanı Akpınar, "Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan halkımızda bu iradesini demokratik bir seçimle 10 Ağustos 2014 tarihinde sandığa yansıtmış O dönemde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak seçilen ve görev yapan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, Cumhuru yönetmek için demokratik yöntemlerle, anayasada gösterilen usul ve yöntemlerle Cumhurbaşkanı olarak yüzde 52 gibi bir oyla işbaşına getirmiştir. Ancak Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanının gerek en son gerçekleştirilen 35.Olağan Kongrelerinde  gerekse TBMM de Grup toplantılarında Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında isnat ettiği  ilkel ve demokratik bilincin gelişmediği toplumlarda, ülkedeki ekonomik ve askeri gücü kontrol eden şahısların veya grupların, partilerin halk üzerinde baskı kurarak, şiddet uygulayarak kontrolü ellerinde tuttukları rejimler için kullanılan ''Diktatör'' nitelendirmesinde bulunması, hakaret vari demeçlerde bulunması demokrasiye ve halkın iradesine en ufak saygısının olmaması açık bir göstergedir. Sözde demokrasi ve eşitliği savunan insanların gösterdikleri bu tavırlar üzücü ve yersizdir. Bu tür söylemler halkın hür iradesine saygısızlık olarak teşkilatımız tarafından görülmektedir.
 
Sıradan herhangi bir vatandaş için ileri dahi sürülemeyecek bu sözlerin, gücünü ve yetkisini halktan alan Cumhurbaşkanları için söylenmesi düşünce ve eleştiri olarak kabul edilemez.

Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak bizlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a onu seven ve oy veren vatandaşlara yönelik olarak kabul ederek kendileri hakkında Çayıralan Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Bu ve bundan sonraki hakaret ve çamur at izi kalsın siyaseti güden insanlardan da aynı hak ve hürriyetler çerçevesinde adli makamlara müracaaat ederek suç duyurularında bulunacağımızı beyan eder saygı ve sevgilerimizi sunarız” dedi.

kaynak:çayıralan haber